Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Czas na wiosenne oczyszczenie organizmu

  • Wszyscy z pewnością czujemy już zbliżającą się wiosnę, a wiosna to bardzo dobry czas na przeprowadzenie diety oczyszczającej.

   Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach kiedy jakość pożywienia pozostawia wiele do życzenia. Zjadamy zbyt wiele produktów przetworzonych, za dużo cukru, potraw mącznych, produktów pochodzenia zwierzęcego i używek. Konsekwencje tego możemy obserwować np. w gorszym samopoczuciu, braku energii, pogorszeniu odporności. Długotrwałe spożywanie niewłaściwych produktów prowadzi także do różnego rodzaju chorób i zaburzeń równowagi w organizmie.

   Cykliczne posty zdrowotne

   Większość ludzi od czasu do czasu potrzebuje postu. W dawnych czasach okres wiosenny naturalnie nas do tego zmuszał, zazwyczaj kiedy zimowe zapasy się wyczerpywały. Obecnie, o każdej porze roku mamy dostęp do nieograniczonej ilości każdego rodzaju pożywienia, co niestety nie wychodzi nam na dobre.

   Niemal każda tradycja lecznicza i religijna zaleca post (najlepiej cykliczny) jako metodę, która przynosi korzyści terapeutyczne czy duchowe. Przede wszystkim poszcząc odtruwamy organizm. Dostarczając tylko niektórych rodzajów pożywienia lub nie dostarczając go w ogóle nasze ciało przestawia się na tryb odtruwania. Przeważnie, z początku nie jest to przyjemne odczucie, ale z czasem na takiej diecie oczyszczającej czujemy się coraz lepiej. Nasze ciało nie jest obciążone toksynami, dzięki czemu nasz umysł zaczyna lepiej pracować i możemy skupić się na rozwoju duchowym.

   Są różne rodzaje diet oczyszczających i różny czas ich trwania. Dobrze jest wybrać metodę najbardziej dla nas korzystną. Jeśli sami nie wiemy, która opcja będzie dla nas właściwa, to możemy udać się do terapeuty, który na podstawie diagnozy doradzi nam odpowiednią dla nas opcję.

   Zachęcam do umówienia się na wizytę z zakersu dietetyki i ziołolecznictwa wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

  Autorem artykułu jest

  Iwona Sitko, specjalista dietetyki wg Medycyny Chińskiej

  Iwona Sitko

   Rozwiń

  • Artykuły

   Wiktor Usarek Masaże

   Odżywcze masaże dla ciała i umysłu i duszy

   Każdy człowiek jest wyjątkowy i całkowicie różny od innych. Ja to rozumiem i kultywuję, dobierając terapię indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Moja praca wykracza poza ramy standardowego masażu. Bardzo cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem. Poprzez wywiad i szczerą rozmowę, … Czytaj dalej Odżywcze masaże dla ciała i umysłu i duszy

   0 komentarzy
   Każdego dnia dzieją się wokół nas cuda.

   Każdego dnia dzieją się wokół nas cuda. Problem w tym, że zazwyczaj ich nie dostrzegamy.

   Spokój. Relaks. Odprężenie. Świadomość. Otwartość. Wolność. Znaczenie tych słów jest nam doskonale znane, ale czy doświadczamy ich pełni w swoim życiu? Niekoniecznie. Co nas przed tym blokuje? Dlaczego nie potrafimy zamanifestować tych wartości w naszym codziennym życiu? Prze bodźcowanie? Gonitwa … Czytaj dalej Każdego dnia dzieją się wokół nas cuda. Problem w tym, że zazwyczaj ich nie dostrzegamy.

   0 komentarzy

   Lomi Lomi Nui, czego możesz się spodziewać na tym masażu i dlaczego w ogóle warto się na niego umówić.

   Lomi jest masażem całego ciała i w odróżnieniu od innych masaży odkrywane jest od razu całe ciało (oprócz miejsc intymnych). Charakterystyczne są długie ruchy przedramionami i dłońmi  przez całe ciało, krążenia w stawach barkowych i biodrowych oraz rozciągania nóg i … Czytaj dalej Lomi Lomi Nui, czego możesz się spodziewać na tym masażu i dlaczego w ogóle warto się na niego umówić.

   0 komentarzy
   Moc nerwu błędnego brzusznego - autonomiczny układ nerwowy i jego regulacja.

   Moc nerwu błędnego brzusznego – autonomiczny układ nerwowy i jego regulacja.

   “Najważniejsze zatem w całej edukacji jest zadbanie o to, by nasz układ nerwowy stał się naszym sojusznikiem, a nie wrogiem”. William James   Rola nerwu błędnego w naszym codziennym funkcjonowaniu jest ogromna. Słowo błędny (łac. vagus) oznacza dosłownie “wędrowca”, ponieważ … Czytaj dalej Moc nerwu błędnego brzusznego – autonomiczny układ nerwowy i jego regulacja.

   0 komentarzy
   MTVSS Body Process Chorzów

   MTVSS Body Process

   Jeśli to czytasz, to znaczy, że szukasz. Jeśli szukasz to znaczy, że zadajesz sobie mnóstwo pytań i oczekujesz odpowiedzi. Możliwe, że nie wiesz jeszcze czego szukasz. Ale skoro szukasz, to zapraszam Cię. Najpierw do lektury a potem do mnie na … Czytaj dalej MTVSS Body Process

   0 komentarzy
   Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku

   Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

   „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi,  lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”.  Platon   Dźwiękoterapia to terapia polegająca na stymulacji wibracyjno -akustycznej, inaczej masaż dźwiękiem (wibracją, rezonansem). Wpływa na ciało i umysł człowieka, za pomocą dźwięków instrumentów idiofonicznych i aerofonicznych zwanych też … Czytaj dalej Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

   0 komentarzy