fbpx
Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Czas na wiosenne oczyszczenie organizmu

  • Wszyscy z pewnością czujemy już zbliżającą się wiosnę, a wiosna to bardzo dobry czas na przeprowadzenie diety oczyszczającej.

   Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach kiedy jakość pożywienia pozostawia wiele do życzenia. Zjadamy zbyt wiele produktów przetworzonych, za dużo cukru, potraw mącznych, produktów pochodzenia zwierzęcego i używek. Konsekwencje tego możemy obserwować np. w gorszym samopoczuciu, braku energii, pogorszeniu odporności. Długotrwałe spożywanie niewłaściwych produktów prowadzi także do różnego rodzaju chorób i zaburzeń równowagi w organizmie.

   Cykliczne posty zdrowotne

   Większość ludzi od czasu do czasu potrzebuje postu. W dawnych czasach okres wiosenny naturalnie nas do tego zmuszał, zazwyczaj kiedy zimowe zapasy się wyczerpywały. Obecnie, o każdej porze roku mamy dostęp do nieograniczonej ilości każdego rodzaju pożywienia, co niestety nie wychodzi nam na dobre.

   Niemal każda tradycja lecznicza i religijna zaleca post (najlepiej cykliczny) jako metodę, która przynosi korzyści terapeutyczne czy duchowe. Przede wszystkim poszcząc odtruwamy organizm. Dostarczając tylko niektórych rodzajów pożywienia lub nie dostarczając go w ogóle nasze ciało przestawia się na tryb odtruwania. Przeważnie, z początku nie jest to przyjemne odczucie, ale z czasem na takiej diecie oczyszczającej czujemy się coraz lepiej. Nasze ciało nie jest obciążone toksynami, dzięki czemu nasz umysł zaczyna lepiej pracować i możemy skupić się na rozwoju duchowym.

   Są różne rodzaje diet oczyszczających i różny czas ich trwania. Dobrze jest wybrać metodę najbardziej dla nas korzystną. Jeśli sami nie wiemy, która opcja będzie dla nas właściwa, to możemy udać się do terapeuty, który na podstawie diagnozy doradzi nam odpowiednią dla nas opcję.

   Zachęcam do umówienia się na wizytę z zakersu dietetyki i ziołolecznictwa wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, a także wzięcia udziału w  Wiosennym Oczyszczaniu – praktycznych warsztatach z gotowania.

  Autorem artykułu jest

  Iwona Sitko, specjalista dietetyki wg Medycyny Chińskiej

  Iwona Sitko

  Dietetyka i ziołolecznictwo

  Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych, tj. Orient Paweł Skrzypczak z siedzibą w Chorzowie, ul. Chrobrego 18, NIP  954-25-77-953 REGON 241954342, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2014 r. poz. 1182) oraz zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, „RODO”). Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu skontaktowania się ze mną i odpowiedzi na moje zgłoszenie zawarte w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania formularza. Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania zgodnie z Polityką Prywatności oraz obowiązującymi przepisami prawa.