Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Odżywcze masaże dla ciała i umysłu i duszy

  • Każdy człowiek jest wyjątkowy i całkowicie różny od innych. Ja to rozumiem i kultywuję, dobierając terapię indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

   Moja praca wykracza poza ramy standardowego masażu. Bardzo cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem. Poprzez wywiad i szczerą rozmowę, staram się zbudować wzajemne zaufanie i poczucie komfortu zarówno dla osoby przyjmującej masaż, jak i dla mnie. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy czuje się dobrze leżąc na stole i oddając swoje ciało w ręce obcej osoby, dlatego szczególną uwagę kładę na wysłuchanie tego co klient ma do powiedzenia i obserwację. To pozwala dobrać odpowiedni rodzaj terapii, która łączy ze sobą: świadomy oddech, masaż, masaż bioenergoterapeutyczny, ćwiczenia wzmacniające i rozciągające, porady dietetyczne, a także manipulacje i mobilizacje stawowe. W zależności od potrzeb, po konsultacji, dobieram czas i rodzaj zabiegu, niczego nie narzucając. Sztandarowym masażem(bazą) w moim repertuarze jest Tui Na. Starożytny, chiński masaż bioenergoterapeutyczny, którego liczba pozytywnych skutków zdaje się nie mieć końca. Wzmacniający, rozluźniający masaż meridianowy udrażnia główny kanał energetyczny(kręgosłup), harmonizując tym samym energię w ciele, tzn pobudza zastoje i przywraca prawidłowy obieg energii Qi. Praca kciukami, pięściami i łokciami świetnie oddziałuje na powierzchniowe i głębokie warstwy powięzi, pobudzając krążenie uelastycznia stawy i mięśnie. An Mo jest podobny do Tui Na, aczkolwiek zdecydowanie lżejszy pod kątem siły nacisku. Obejmuje za to więcej partii ciała i mobilizacji stawowych. HuiChun jest masażem stricte relaksacyjnym, który podobnie jak An Mo, obejmuje większy obszar naszego ciała, i zawiera delikatne i powolne ruchy, które pozwalają na chwilę się zatrzymać i po prostu odpuścić. Każdy z powyższych ma nieoceniony wpływ na ludzki organizm poprzez wykorzystanie ucisku odpowiednich punktów energetycznych na plecach, nogach, rękach i twarzy w celu przywróceni harmonii w ciele i umyśle. Rytuał Abundo należy do bardziej zmysłowych zabiegów zarówno poprzez czynniki zewnętrzne takie jak, światło, zapach, olejki eteryczne i olejki do ciała, ale przede wszystkim przez pracę z nerwem błędnym. Czesanie włosów, masaż twarzy, potylicy, barków, szyi, ramion, dekoltu i rąk pozwala nam całkowicie odpuści kontrolę i w pełni oddać się przyjemności. Masaż ma na celu wytworzenie poczucia zaopiekowania się osobą masowaną poprzez delikatny i zmysłowy dotyk.

    

   Dla osób, które mają opory z odkryciem swojego ciała, świetną alternatywą jest masaż shiatsu wykonywany przez ubranie.

   Każdy z powyższych masaży przede wszystkim dodaje energii, poprawia ogólne funkcjonowanie organów oraz tonizuje je, usuwa toksyny z organizmu, pomaga pozbyć się uczucia zmęczenia, a także zwiększa przepływ limfy i krążenie krwi. Odżywcze dla ciała i umysłu, ale także balsam dla duszy.

  Autorem artykułu jest

  Wiktor Usarek

  Wiktor Usarek

   Rozwiń

  • Artykuły

   Wiktor Usarek Masaże

   Odżywcze masaże dla ciała i umysłu i duszy

   Każdy człowiek jest wyjątkowy i całkowicie różny od innych. Ja to rozumiem i kultywuję, dobierając terapię indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Moja praca wykracza poza ramy standardowego masażu. Bardzo cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem. Poprzez wywiad i szczerą rozmowę, … Czytaj dalej Odżywcze masaże dla ciała i umysłu i duszy

   0 komentarzy
   Każdego dnia dzieją się wokół nas cuda.

   Każdego dnia dzieją się wokół nas cuda. Problem w tym, że zazwyczaj ich nie dostrzegamy.

   Spokój. Relaks. Odprężenie. Świadomość. Otwartość. Wolność. Znaczenie tych słów jest nam doskonale znane, ale czy doświadczamy ich pełni w swoim życiu? Niekoniecznie. Co nas przed tym blokuje? Dlaczego nie potrafimy zamanifestować tych wartości w naszym codziennym życiu? Prze bodźcowanie? Gonitwa … Czytaj dalej Każdego dnia dzieją się wokół nas cuda. Problem w tym, że zazwyczaj ich nie dostrzegamy.

   0 komentarzy

   Lomi Lomi Nui, czego możesz się spodziewać na tym masażu i dlaczego w ogóle warto się na niego umówić.

   Lomi jest masażem całego ciała i w odróżnieniu od innych masaży odkrywane jest od razu całe ciało (oprócz miejsc intymnych). Charakterystyczne są długie ruchy przedramionami i dłońmi  przez całe ciało, krążenia w stawach barkowych i biodrowych oraz rozciągania nóg i … Czytaj dalej Lomi Lomi Nui, czego możesz się spodziewać na tym masażu i dlaczego w ogóle warto się na niego umówić.

   0 komentarzy
   Moc nerwu błędnego brzusznego - autonomiczny układ nerwowy i jego regulacja.

   Moc nerwu błędnego brzusznego – autonomiczny układ nerwowy i jego regulacja.

   “Najważniejsze zatem w całej edukacji jest zadbanie o to, by nasz układ nerwowy stał się naszym sojusznikiem, a nie wrogiem”. William James   Rola nerwu błędnego w naszym codziennym funkcjonowaniu jest ogromna. Słowo błędny (łac. vagus) oznacza dosłownie “wędrowca”, ponieważ … Czytaj dalej Moc nerwu błędnego brzusznego – autonomiczny układ nerwowy i jego regulacja.

   0 komentarzy
   Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku

   Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

   „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi,  lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”.  Platon   Dźwiękoterapia to terapia polegająca na stymulacji wibracyjno -akustycznej, inaczej masaż dźwiękiem (wibracją, rezonansem). Wpływa na ciało i umysł człowieka, za pomocą dźwięków instrumentów idiofonicznych i aerofonicznych zwanych też … Czytaj dalej Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

   0 komentarzy
   Mowa ciała - melodia duszy

   Mowa ciała – melodia duszy

   Czy zdałeś sobie kiedykolwiek sprawę, że Twoje ciało mówi do Ciebie? Mówi Ci o Twoich potrzebach i brakach. Nieraz głośno się upomina, a im bardziej chcesz stłumić, im mniej chcesz słyszeć tym bardziej zaczyna krzyczeć. Jak małe dziecko, które nie … Czytaj dalej Mowa ciała – melodia duszy

   0 komentarzy