fbpx
Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne

Dietetyka i ziołolecznictwo

 • Tradycyjna Medycyna Chińska uważa właściwą dietę za jeden z podstawowych czynników dobrego zdrowia. Dobrze dobrana dieta bierze pod uwagę indywidualną konstytucję człowieka, klimat i środowisko w jakim żyje, a także jego aktywności zawodowe i życiowe. W ten sposób pomaga pozostawać w harmonii i zdrowiu. Jeśli równowaga zostanie zakłócona, dieta może stać się jednym z czynników pomagających w leczeniu i przywracaniu sił obronnych organizmu.

  Terapia ziołami

  Ziołolecznictwo wraz z dietetyką i akupunkturą  jest jedną z podstawowych metod leczenia i profilaktyki w Medycynie Chińskiej. Zioła (w tym przypadku są to głównie zioła zachodnie) dobierane są do kondycji fizycznej pacjenta. Receptury ziołowe komponowane są pod kątem smaku, termiki i oddziaływania na konkretne narządy czy zespół narządów w organizmie. Czas potrzebny do przywrócenia równowagi  jest sprawą indywidualną. Warto zaznaczyć, że wspieranie zdrowia za pomocą ziół wymaga systematyczności.

   

Podczas pierwszej konsultacji postawiona zostaje diagnoza (ze szczegółowego wywiadu, z pulsu, i z wyglądu języka). Na jej podstawie zostają ustalone konkretne zalecenia dietetyczne i ewentualne wskazania ziołowe. Pierwsza wizyta trwa około godziny. Kolejne wizyty kontrolne odbywają się zazwyczaj co miesiąc, zależnie od indywidualnej potrzeby.

 • 180,00 zł – I wizyta (ok. 1 godziny)
 • 100,00 zł – Kolejna wizyta (ok. 1 godziny)

Terapeuci zajmujacy się dietetyką i ziołolecznictwem

 • To również może Cię zainteresować

  RefleksoterapiaMasaż bańką chińską Bańki lekarskie bezogniowe AkupunkturaDiagnostyka kwantowa aparatem QUANTUM