fbpx
Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Dietetyka i ziołolecznictwo

  • Dietetyka i ziołolecznictwo Medycyny Chińskiej

   Tradycyjna Medycyna Chińska uważa właściwą dietę za jeden z podstawowych czynników dobrego zdrowia. Dobrze dobrana dieta bierze pod uwagę indywidualną konstytucję człowieka, klimat i środowisko w jakim żyje, a także jego aktywności zawodowe i życiowe. W ten sposób pomaga pozostawać w harmonii i zdrowiu. Jeśli równowaga zostanie zakłócona, dieta może stać się jednym z czynników pomagających w leczeniu i przywracaniu sił obronnych organizmu.

   Terapia ziołami wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

   Ziołolecznictwo wraz z dietetyką i akupunkturą  jest jedną z podstawowych metod leczenia i profilaktyki w Medycynie Chińskiej. Zioła (w tym przypadku są to głównie zioła zachodnie) dobierane są do kondycji fizycznej pacjenta. Receptury ziołowe komponowane są pod kątem smaku, termiki i oddziaływania na konkretne narządy czy zespół narządów w organizmie. Czas potrzebny do przywrócenia równowagi  jest sprawą indywidualną. Warto zaznaczyć, że wspieranie zdrowia za pomocą ziół wymaga systematyczności.

    

  Podczas pierwszej konsultacji postawiona zostaje diagnoza (ze szczegółowego wywiadu, z pulsu, i z wyglądu języka). Na jej podstawie zostają ustalone konkretne zalecenia dietetyczne i ewentualne wskazania ziołowe. Pierwsza wizyta trwa około godziny. Kolejne wizyty kontrolne odbywają się zazwyczaj co miesiąc, zależnie od indywidualnej potrzeby.

  • 200,00 zł – I wizyta (ok. 1 godziny)
  • 130,00 zł – Kolejna wizyta (ok. 30 minut)

  Terapeuci zajmujacy się dietetyką i ziołolecznictwem


  • Rozwiń

   To również może Cię zainteresować

   RefleksoterapiaMasaż bańką chińską Bańki lekarskie bezogniowe AkupunkturaDiagnostyka kwantowa aparatem QUANTUM