fbpx
Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Wsparcie homeopatyczne w przeziębieniu i grypie

  • Sezon jesienno-zimowy sprzyja rozwojowi infekcji górnych dróg oddechowych, przeziębień i grypy.

   W zależności od charakterystycznych objawów towarzyszących infekcji, sytuacji wpływających na jej rozwinięcie oraz stanu mentalnego chorego można dobrać remedium przynoszące poprawę już w kilka godzin.

   Homeopatia stanowi także świetne rozwiązanie w przypadku przedłużających się lub często nawracających infekcji, gdy inne sposoby zawiodły.

   Jest naturalną metodą, która daje wiele możliwości naturalnego wsparcia układu immunologicznego, uwzględniając indywidualny sposób reakcji pacjenta na chorobę, dlatego każda sytuacja wymaga indywidualnego rozpatrzenia.


   Leki homeopatyczne mają szczególne znaczenie, gdy nie ma możliwości zastosowania leków alopatycznych, a w związku z tym, że są bezpieczne, mogą być stosowane u każdego – od niemowląt po osoby starsze czy kobiety ciężarne i karmiące.

    

   Stany ostre to najlepszy sposób, aby przekonać się o skuteczności homeopatii.

   Warto tutaj także przypomnieć, że najbardziej skutecznym i oczywistym sposobem zapobiegania przeziębieniom jest częste mycie rąk mydłem pod bieżącą wodą przez co najmniej 30 sekund.

   Inne ważne wskazówki w czasie choroby:

   • pij dużo płynów
   • odżywiaj się – jedz pożywne jedzenie
   • zrezygnuj z nabiału i słodyczy
   • odpoczywaj.

   Przedstawiam kilka ważnych leków homeopatycznych przydatnych w czasie infekcji, w które warto zaopatrzyć domową apteczkę:

   OSCILLOCOCCINUM – warte jest zastosowania już przy pierwszych objawach wskazujących na grypę, takich jak ból mięśni, ból głowy, gorączka, kaszel, osłabienie.

   ACONITUM – warto zastosować przy pierwszych oznakach przeziębienia, zwłaszcza gdy pojawiają się one nagle i są gwałtowne. Działa na przeziębienia, których przyczyną jest przewianie zimnym, suchym wiatrem. Może pojawić się gorączka, dreszcze, ból głowy, ból gardła i kaszel.      

   EUPATORIUM PERFOLIATUM – to doskonały lek na “najgorszą grypę”, kiedy ból kości porównywany jest do ich łamania. Bolą również mięśnie oraz gałki oczne. Gorączka może być wysoka i bardzo dotkliwa. Charakterystycznym objawem jest pragnienie zimnej wody.

   ALLIUM CEPA – wskazana w przypadku przeziębienia z bardzo wodnistym katarem, który „cieknie jak z kranu”. Górna warga, nozdrza i oczy mogą być zaczerwienione i podrażnione. Osoba chora woli przebywać na świeżym powietrzu.

   NUX VOMICA – charakterystycznym objawem jest zatkany nos wieczorem w nocy, ale w ciągu dnia pojawia się cieknący katar. Często towarzyszy ból gardła. Chory może marznąć, pragnąć ciepła i być bardzo rozdrażniony.

   PULSATILLA – typowy objaw dla tego leku to gęsty żółto-zielony katar. Nos staje się zatkany w pomieszczeniu, ale udrażnia się na świeżym powietrzu. Objawy są gorsze wieczorami i w cieple. Chorzy (szczególnie dzieci) mogą być bardzo płaczliwi i domagać się pocieszania.

   GELSEMIUM to środek, który charakteryzuje się dużą słabością. Nawet utrzymanie otwartych powiek sprawia trudność. W tym przypadku grypa rozwija się powoli, z uczuciem ogromnego osłabienia i zawrotami głowy. Otępienie psychiczne, drżenie i osłabienie przypominają te, których doświadcza się przed egzaminem lub podczas tremy.

    

   Zasada stosowania remediów homeopatycznych w stanach ostrych jest prosta – na początku przyjmuje się lek często (np. co pół godziny), by w miarę osiągania poprawy wydłużać przerwy między dawkami. 

  Autorem artykułu jest

  Aleksandra Dziadek

  Aleksandra Dziadek

   Rozwiń

  • Artykuły

   Wiktor Usarek Masaże

   Odżywcze masaże dla ciała i umysłu i duszy

   Każdy człowiek jest wyjątkowy i całkowicie różny od innych. Ja to rozumiem i kultywuję, dobierając terapię indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Moja praca wykracza poza ramy standardowego masażu. Bardzo cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem. Poprzez wywiad i szczerą rozmowę, … Czytaj dalej Odżywcze masaże dla ciała i umysłu i duszy

   0 komentarzy
   Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku

   Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

   „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi,  lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”.  Platon   Dźwiękoterapia to terapia polegająca na stymulacji wibracyjno -akustycznej, inaczej masaż dźwiękiem (wibracją, rezonansem). Wpływa na ciało i umysł człowieka, za pomocą dźwięków instrumentów idiofonicznych i aerofonicznych zwanych też … Czytaj dalej Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

   0 komentarzy
   Mowa ciała - melodia duszy

   Mowa ciała – melodia duszy

   Czy zdałeś sobie kiedykolwiek sprawę, że Twoje ciało mówi do Ciebie? Mówi Ci o Twoich potrzebach i brakach. Nieraz głośno się upomina, a im bardziej chcesz stłumić, im mniej chcesz słyszeć tym bardziej zaczyna krzyczeć. Jak małe dziecko, które nie … Czytaj dalej Mowa ciała – melodia duszy

   0 komentarzy
   Masaż Lomi Lomi w Chorzowie

   LomiLomi Nui

   To egzotycznie i tajemniczo brzmiąca nazwa masażu, który może zmienić Twoje życie. W internecie można znaleźć wiele informacji na jego temat, od lapidarnych i konkretnych po enigmatyczne i ezoteryczne. We wszystkich jest trochę prawdy. Jeżeli szukasz dodatkowych informacji, albo wyjaśnień … Czytaj dalej LomiLomi Nui

   0 komentarzy
   Homeopatia sposobem na blizny

   Homeopatia sposobem na blizny

   Blizny, które powstają na skórze i tkankach wewnętrznych są naturalnym elementem procesu gojenia – ochraniają obszar, który uległ uszkodzeniu i pojawiają się prawie po wszystkich urazach, z wyjątkiem tych, które są bardzo drobne. Jednak w czasie narastania tkanki bliznowatej mogą … Czytaj dalej Homeopatia sposobem na blizny

   0 komentarzy
   Zostań biohakerem

   Zostań świadomym biohackerem – stosuj te proste techniki oddechowe i zwiększ swój dobrostan na co dzień.

   Biohacking, to takie wpływanie na biologię swojego ciała, aby za pomocą dostrajania i usprawniania organizmu w konsekwencji zoptymalizować w naturalny sposób jego pracę i podkręcić możliwości dane przez naturę. Stosując techniki prawidłowego, w tym powolnego oddychania, realnie wpływasz na fizjologię … Czytaj dalej Zostań świadomym biohackerem – stosuj te proste techniki oddechowe i zwiększ swój dobrostan na co dzień.

   0 komentarzy