Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Pratyka ukojenia – Wieczór z Yin jogą i jogą Nidrą

  • Pratyka ukojenia – Wieczór z Yin jogą i jogą Nidrą

   Praktyka odpuszczenia i głębokiego relaksu

   Chcesz się zatrzymać w pędzącej codzienności? Potrzebujesz chwili wytchnienia, troski, uwolnienia napięć, wyłączenia gonitwy myśli? Zapraszam Cię w podróż do samej/samego siebie, która wprowadzi w miły błogostan, odłączy od nadmiaru bodźców, ukoi twoje ciało i uspokoi umysł. Poprowadzę Cię do jednego z największych stanów relaksu jaki możesz sobie wyobrazić. Wejdziesz w stan odpuszczenia i ciszy.

   Praktykę rozpoczniemy od delikatnego, rozluźniającego ruchu – Yin jogi.

   W niej na wszystko jest czas. Poszukamy dla siebie optymalnej pozycji w bezruchu, obciążymy nasze stawy, rozluźnimy mięśnie, wprowadzimy przestrzeń w nasze ciało. Yin joga pozwala nam ćwiczyć głębsze tkanki Yin – czyli nasze więzadła, ścięgna, stawy, ale przede wszystkim powięzi (tkanki łączne). Yin joga to wolne tempo, spokojny, wydłużony oddech i pozostawanie w danej pozycji przez dłuższy czas. Po przyjemnym rozluźnieniu ciała płynnie przejdziemy do jogi śnienia.

   Joga Nidra, nazywana jogicznym snem jest techniką relaksacji wywodzącą się z antycznej tradycji jogi i opiera się na świadomym śnieniu.
   Podczas tej praktyki będziesz dryfować pomiędzy jawą a snem, a umysł, emocje i ciało doświadczą głębokiej regeneracji i rozluźnienia. Poprzez pracę z oddechem, skanowaniem ciała i wizualizacjami dotrzesz do pełnego odprężenia, poczujesz harmonię i radość życia. Dzięki uwadze, którą skierujemy do środka, uwrażliwisz się na to, co dzieje się w Tobie, a mogło być zagłuszone.Podczas każdej sesji jogicznego snu pracujemy z intencją – Sankalpą, czyli postanowieniem, które płynie z naszego wnętrza, z przestrzeni serca. Będziemy powtarzać w myślach naszą intencję znajdując się świadomie w stanie delta (najgłębsza faza snu) by mogła się zakorzenić i ugruntować.

   Joga śnienia to prosta, bezwysiłkowa praktyka, dostępna dla każdego.

   To relaks, podczas którego nie ćwiczymy ciała. Praktykujemy na leżąco, w pozycji Shavasany, w wygodnym stroju i komfortowych warunkach, podążając za głosem prowadzącego. Jedna głęboka sesja Jogi Nidry przynosi regenerację równą 4 godzinom dobrego jakościowego snu. Jest to praktyka kojąca system nerwowy, wspierająca w stanach lękowych, w chronicznym stresie, przemęczeniu i bezsenności.

   Na spotkanie zabierz ze sobą wygodny strój, ciepłe skarpety, matę i koc do okrycia się.

    

   Praktykę poprowadzi Agata Moszumańska

   Agata Moszumańska

   Agata Moszumańska

   aktorka, dietoterapeutka, certyfikowana nauczycielka Jogi Nidry. Zwolenniczka holistycznego spojrzenia na ciało i umysł. Wciąż na ścieżce poszukiwania dobrostanu i harmonii poprzez pracę z ciałem.

  7.10.2023r, godzina 17:00 (czas trwania 1,5 do 2 godzin) HOLUM Przestrzeń, ul. Księcia Wł. Opolskiego 10, Chorzów 45 zł

  zapisz się


   Rozwiń