Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Nawyki w kontekście jogi kundalini – Warsztat

  • Przyłącz się i weź udział w warsztacie „Nawyki w kontekście jogi kundalini”, który w zamyśle jest wstępem do praktyki tej pięknej odmiany jogi lub rozwinięciem i odpowiedziami na pytania, które nasuwają się przy jej praktyce a na które na nie ma czasu odpowiadać przy standardowej praktyce 1,5 godzinnej 😊

   Na warsztacie będziemy pracować z tematem nawyków, które rządzą naszym życiem. Temat nawyków omówimy w kontekście żywienia i praktyki jogi.

   Warsztat dedykowany jest zarówno dla osób, które nigdy nie praktykowały jogi kundalini jak i dla tych, którzy z nią już obcowali i chcą zarówno w teorii, jak i praktyce zagłębić się w nią jeszcze bardziej.

   Warsztat podzielony będzie na 2 części.

   Pierwsza część to wprowadzenie do tematu nawyków oraz połączenia go z praktyka jogi kundalini.  Przeanalizujemy ideę mistrzowskiego panowania nad sobą, odpowiemy na pytania :

   Czy czułaś/eś się niewolnikiem własnych nawyków/myśli/emocji?  

   • Jak joga kundalini „widzi” nawyki, jakie narzędzia proponuje do ich przełamania, zmiany itd. ?
   • Jaki związek mają nawyki z trawieniem i wydalaniem, czym jest apana?
   • Jakie pokarmy są dobre dla zdrowia w kontekście tego tematu?
   • Dlaczego mantry są potężnym narzędziem do zmiany lub usunięcia negatywnych nawyków?

   Przedstawimy też krótko schemat zajęć oraz rolę nauczyciela, by nikt -nawet wcześniej nie obcując z jogą kundalini- nie czuł się zagubiony.

   Druga część warsztatu to praktyka (zestrojenie, pranajama, krija, medytacja, mantrowanie, relaks) i będzie ona dostosowana do temat warsztatu, tak by wspomóc zmianę niechcianych nawyków.

   Na zakończenie będzie czas na podsumowanie i pytania.
   Napijemy się także herbaty imbirowej, mamy też dla uczestników warsztatu przygotowane przepisy na napoje i danie jogiczne oraz małą niespodziankę.

    

   Prowadząca

   Agnieszka Radziwolska

   Agnieszka Gata Radziwolska – Amrita Jaigeet

   Matematyczka (informatyczka) i fotografka z wykształcenia jak i zamiłowania a od niedawna również nauczycielka jogi kundalini.

   Ja to patchwork składający się z nauki, sztuki i aktywności fizycznej. Tylko gdy wszystkie 3 dziedziny są w równowadze czuję pełnię życia. Widzę matematykę wszędzie i lubię pokazywać jej połączenie ze sztuką (inspiracja jest dla mnie Leonardo da Vinci), ucząc jej od 27 lat od poziomu przedszkola po studia. Nie wyobrażam sobie też życia bez fotografii (której też uczę), ostatnio również gry na handpanie oraz aktywności- narty, łyżwy, rower, piesze wędrówki oraz…JOGA.

   Joga krok po kroku od 2013 roku zajmowała coraz więcej miejsca w moim życiu. Na przestrzeni tych lat uczestniczyłam w wielu warsztatach i zajęciach różnych rodzajów jogi: hatha, ashtanga, vinyasa, yin, Iyengara, sivananda, kundalini. Ta ostatnia łącząc dla mnie naukę, sztukę ( w tym ogrom muzyki), aktywność fizyczną, duchowość „skradła moje serce”, by doprowadzić mnie do kursu nauczycielskiego organizowanego przez szkołę AJAI ALAI AWAKENING. Nie planowałam zostać nauczycielem jogi, ale najwidoczniej ten zawód -dzięki uwielbieniu pracy z ludźmi i przekazywaniu im swoich odkryć, fascynacji człowiekiem, życiem, rozwojem- jest wpisany w ścieżkę mojego życia. Zapraszam więc do wspólnej podróży z jogą kundalini i dźwiękiem.

    

  sobota, 20.07.2024 2024, 10:00 - 14:30 HOLUM Przestrzeń, ul. Księcia Wł. Opolskiego 10 Chorzów 120 zł

  zapisz się


  od poniedziałku do piątku w godz. 10-16 ✉ biuro@holum.pl lub ☎ 574 999 509

   

  lub przez formularz

   

   Rozwiń