fbpx
Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Relaksacyjna kąpiel w dźwięku

  • Koncert i masaż dźwiękiem

    Healing Sound Bath to stymulacja wibracyjno – akustyczna, inaczej masaż dźwiękiem (wibracją, rezonansem).  która wpływa na ciało i umysł człowieka za pomocą instrumentów idiofonicznych i aerofonicznych zwanych też archaicznymi/pierwotnymi. Ich dźwięk znany jest już od czasów starożytnych.

   Mis i gongów używano  już w Indiach, Tybecie, Chinach i Japonii w celach terapeutycznych.

   Instrumenty o których mowa mają bardzo szerokie działanie za pomocą fali dźwiękowej wpływają min.na układ nerwowy współczulny i przywspółczulny, których równowaga jest niezbędna do zdrowego funkcjonowania naszego organizmu.  Drgania, które wydobywamy z mis i gongów podczas sesji posiadają szeroki zakres częstotliwościod infradźwięków po ultradźwięki. Są odpowiednikami naturalnych częstotliwości poszczególnych części ciała tj. mięśni, stawów, kości, organów wewnętrznych jaki symulacją i synchronizują przepływ fal mózgowych.

   U osób zdrowych pobudzają kreatywność, podnoszą wibrację, harmonizują ciało fizyczne i energetyczne oraz zwiększają motywację. U osób chorych łagodzą ból, zmniejszają napięcia, poprawiają jakość snu oraz uspokajają myśli i emocje oraz wpływają na poprawę  metabolizmu.

   Misy posiadają moc energetyczną i terapeutyczną. W naszej kulturze wykorzystuje się je w rehabilitacji, położnictwie, w hospicjach, w pracy z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi, a także w psychoterapii, jako wsparcie dla pracy terapeutycznej.

   Kąpiel w dźwięku jest formą nie tylko masażu, ale i muzykoterapii. Muzyka będąca jedną z dziedzin sztuk pięknych ma niezwykły wpływ na psychikę człowieka poprzez dźwięk, a obcowanie z  nią jest częścią nie tylko kultury, ale także nauki.

   Nasza prowadząca – Katarzyna Lech przeniesie Was za pomocą dźwięków w głąb Waszych myśli, oraz pomoże odnaleźć wewnętrzny spokój 

   Wycisz się razem z nami, oraz przenieś się w świat błogiej harmonii, dzięki temu doświadczeniu.

   Instrumenty, jakich używamy podczas koncertu to: misy kryształowe, misy tybetańskie, gongi, tingshe, dzwonki zaphir, ocean drum, bębny, grzechotki, kij deszczowy, kamertony.

   Uwaga: Zabierz ze sobą: ciepłe i wygodne ubranie, wodę, koc/matę oraz wszystko, dzięki czemu poczujesz się bardziej komfortowo podczas godzinnego odpoczynku.

   Przeciwwskazania do udziału w koncercie: ciąża, epilepsja, rozrusznik serca.

    

   Prowadząca

   Katarzyna Lech

   Katarzyna Lech

    

   Katarzyna Lech jest muzykoterapeutą w nurcie Dogłębnej Terapii Komórkowej z certyfikatem międzynarodowym, masażystką przy użyciu Mis Dźwiękowych oraz Gongów, jest również praktykiem tradycyjnej chińskiej sztuki walki Tai Chi Chuan stylu Chen wg przekazu Wielkiego Mistrza WangHaijun’a oraz pasjonatką i studentką Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Prowadzi zajęcia ruchowe, sesje indywidualne z dźwiękiem, zbiorowe Masaże – kąpiel w Dźwiękach, Koncerty i Medytacje.

    

  sobota 10.02.2024 godz. 18:30, wejście na koncert od godziny 18:15 HOLUM Przestrzeń, ul. Księcia Wł. Opolskiego 10 Chorzów 60 zł, czas trwania ok 1h

  zapisz się


  od poniedziałku do piątku w godz. 10-16 ✉ biuro@holum.pl lub ☎ 574 999 509

   

  lub przez formularz

   

   Rozwiń