„Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”.
Platon
Dźwiękoterapia to stymulacja wibracyjno-akustyczna, która wpływa na ciało i umysł człowieka za pomocą instrumentów zwanych misami tybetańskimi.Ich dźwięk znany jest już od czasów starożytnych. Te rezonansowe naczynia były używane w celach terapeutycznych w Indiach, Tybecie, Chinach i Japonii.
Misy w swym zastosowaniu mają bardzo szerokie działanie min. za pomocą fali dźwiękowej wpływają na układ nerwowy współczulny i przywspółczulny, których równowaga jest niezbędna do zdrowego funkcjonowania naszego organizmu,głęboko rozluźniaj ciało na poziomie mięśni i stawów oraz pobudzają organizmdo samoleczenia i oczyszczenia tj. detoksu.
U osób zdrowych pobudzają kreatywność, podnoszą wibrację, harmonizują ciało fizyczne i energetyczne oraz zwiększają motywację.
U osób chorych łagodzą ból, zmniejszają napięcia, poprawia jakość snu oraz uspokajają myśli i emocje oraz poprawiają metabolizm. Misy posiadają moc energetyczną i terapeutyczną. W naszej kulturze wykorzystuje się je w rehabilitacji, położnictwie, w hospicjach w pracy z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi, a także w psychoterapii, jako wsparcie dla pracy terapeutycznej.
Masaż misami tybetańskimi jest formą nie tylko masażu, ale i muzykoterapii. Muzyka będąca jedną z dziedzin sztuk pięknych ma niezwykły wpływ na psychikę człowieka poprzez dźwięk, a obcowanie z nią jest częścią nie tylko kultury, ale także nauki.
Sesja z dźwiękiem trwa około 1 godziny. Wykonuje się ją w pozycji leżącej.
W trakcie terapii misy układane są w różnych miejscach na ciele lub obok niego. Mogą być również prowadzone przez terapeutęnad ciałem pacjenta.
Określone częstotliwości mis, gongów, kamertonów oraz innych instrumentów akustyczno-terapeutycznych, wnikają głęboko w ciało i z pomocą rezonansurelaksującą i przywracają równowagę całemu organizmowi.
Korzyści płynących z pracy z dźwiękiem nie sposób opisać w jednym poście, dlatego zapraszamy cię do skorzystania z masażu, sesji kamertonowej czy do udziału w koncercie nie tylko ze względu na praktykę profilaktyki zdrowia, ale także na możliwość stworzenia niepowtarzalnej, indywidualnej twojej własnej więzi ze Wszechświatem.