fbpx
Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Konsultacja naturoterapeutyczna

  • Wszystkie działania są dobierane indywidualnie i są to m.in. dietoterapia oraz medytacje, praca z wizualizacjami, oddechem, dźwiękiem i zapachem.

   Na pierwszej wizycie część zaleceń podaję podczas wizyty, część po przeanalizowaniu wizyty i ewentualnym uzupełnieniu informacji przesyłam na email. Celem terapii jest wsparcie pacjenta w powrocie do zdrowia, w zmianie nawyków żywieniowych oraz poprawie samopoczucia przez pogłębienie związku ze sobą oraz otoczeniem.

    

   Podczas pierwszej wizyty ustalany jest wspólnie priorytet, cel i plan terapii, a także oczekiwania końcoweczyli intencja jaka przyświeca naszym spotkaniom. Terapię dobieram indywidualnie na podstawie predyspozycji, możliwości oraz chęci wprowadzania zmian w życiu pacjenta.

   Na kolejnych wizytach (raz w miesiącu) terapia jest kontynuowana w oparciu o ponowną diagnozę z wywiadu, języka i pulsu, a pozostałe działania dobierane są w zależności od ustaleń i planu terapeutycznego.

   Medytacje połączone z dźwiękiem, oddechem oraz wizualizacją przynoszą szerokie korzyści dla układu nerwowego – od korzystnego wpływu np. na układ limbiczny (bierze on udział m.in. w regulacji zachowań emocjonalnych), poprzez poprawę neurogenezy (tworzenia nowych neuronów) oraz neuroplastyczności (czyli m.in. zdolności do tworzenia nowych połączeń, adaptację i samonaprawę uszkodzonych np. w wyniku chorób). 

   Medytacje połączone z pracą na wysokich, pozytywnych emocjach pozwalają wejść w stan koherencji serca i umysłu, a to jak udowodniono naukowo uruchamia procesy regeneracji i samoleczenia.


   Zabieg kamertonem akupunkturowym przynosi korzyści takie same jak klasyczna akupunktura. Idealny dla osób obawiających się igieł akupunkturowych. Działanie punktów akupunkturowych w połączeniu z siłą wibracji kamertonu daje realne korzyści zdrowotne.  

   Oddech, obraz oraz dźwięk składają się na medytacje terapeutyczne oparte na tradycjach, które mają wiele tysięcy lat. Medytacje pozbawione są całkowicie aspektu religijnego. 


  Jestem naturoterapeutą po 3 letnich studiach, które pokazały mi ogrom perspektyw – począwszy od podstaw medycyny akademickiej czy psychologii, przez podstawy diagnostyki metodami naturalnymi (chińska sztuka diagnostyki z języka i twarzy) i kursy z m.in. zagadnień jak: klawiterapia, refleksoterapia, terapia ruchem, terapia dźwiękiem, terapia oddechem, aromaterapia, terapia śmiechem, eft, detoksykacja, suplementacja, apiterapia, podstawy ziołolecznictwa, dietoterapia medycyny chińskiej, makrobiotyka, po najnowsze odkrycia jak psychosomatyka czy psychobiologia. 

  To mi uświadomiło jak różni jesteśmy i jak wiele ścieżek prowadzi do jednego celu – do zdrowia. Zdrowia często utraconego na skutek traum, złych nawyków, niewłaściwych z perspektywy czasu wyborów, lub wielu różnych czynników, indywidualnych reakcji i programów zapisanych w umyśle i ciele. Czasami to traumy naszych przodków. 

  Bywa tak, że trzeba skoordynować jedną ścieżkę, np. żywieniową, ale na ogół jest ich kilka, a zdarza się, choć na szczęście rzadko i tak było w moim przypadku, że należy wywrócić życie do góry nogami.

  Nie ma jednej recepty. Otwarta głowa pozwala dostrzec więcej i korzystać z dobra zgromadzonego przez wiekowe tradycje, niekoniecznie za wszelką cenę dążąc do ich zrozumienia. Po prostu pozwalając im na działanie. Jeżeli coś jest z powodzeniem praktykowane od tysięcy lat, przez miliony ludzi, to warto chociaż spróbować zaufać, a gdy prawdziwie zaufamy, to zaczyna dziać się „magia” wynikająca z koherencji serca i umysłu. Magia poparta nauką. Serce i intuicja, ale też szkiełko i oko :). Równowaga. Chociaż kolejność nieprzypadkowa. 


  Terapia obejmuje diagnostykę wg medycyny chińskiej, zabieg relaksacyjno-terapeutyczny oraz zalecenia. 

  Diagnoza na pierwszej wizycie obejmuje pogłębiony wywiad, badanie języka i pulsu.

  Zabieg podzielony jest na dwie części:

  • część relaksacyjno-terapeutyczną, której zadaniem jest odpoczynek dla układu nerwowego – to ok 30 minut  medytacji prowadzonej z wizualizacją i naturalnym oddechem, podczas, której wykonuję równoważenie czakr kamertonami,
  • część terapeutyczną – zabieg wykonywany kamertonem akupunkturowym na punktach akupunkturowych wg planu terapeutycznego wynikającego z diagnostyki.

  • Całość wizyty to 60-90 minut, koszt pierwszej wizyty 120 zł, kolejnych 80 zł. 
  • Istnieje mozliwość 30 minutowej wideokonsultacji online pomiędzy spotkaniami np. po 2 tygodniach, koszt 50 zł  Terapię prowadzi


  • Rozwiń

   To również może Cię zainteresować

   RefleksoterapiaMasaż bańką chińską Bańki lekarskie bezogniowe AkupunkturaDiagnostyka kwantowa aparatem QUANTUM