fbpx
Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Homeopatia

  • Homeopatia to druga w kolejności, zaraz za tradycyjną medycyną (chińską i indyjską) najpopularniejsza metoda leczenia na świecie.

   Szacuje się, że około 400 mln mieszkańców Ziemi stosuje homeopatię.
   Już w V w.p.n.e. Hipokrates jako pierwszy wyraził myśl opartą na zasadzie “Similia similibus curantur” – “podobne leczy się podobnym”. Teoria Hipokratesa opierała się na założeniu, że substancja, która jest w stanie wywołać objawy u człowieka zdrowego, może leczyć podobne objawy, gdy pojawią się one w okresie choroby. Ojciec Homeopatii – Samuel Hahnemann nadał tej teorii nazwę – homeopatia (homoios=podobny, pathos = cierpienie, choroba) w 1796.

    

   Zasada leczenia na podstawie podobieństw jest pierwszym i fundamentalnym prawem homeopatii.

   W myśl tej zasady remedia homeopatyczne dobiera się indywidualnie do każdego pacjenta na podstawie objawów (zwłaszcza szczególnych, rzadkich czy paradoksalnych) jego choroby, przy uwzględnieniu modalności (poprawy lub pogorszenia pod wpływem różnych czynników) oraz historii choroby, zwracając uwagę także na przyczynę jej powstania (co wydarzyło się przed rozwojem choroby). Choroba generuje objawy a objawy prowadzą do remedium.

    

   W doborze remedium ważne jest holistyczne podejście do pacjenta, a odpowiednio dobrany lek działa na poziomie ciała, duszy i umysłu.
   Remedia homeopatyczne produkowane są m.in z minerałów, roślin, zwierząt a nawet rzeczy niematerialnych. Produkcja polega na wielokrotnym rozcieńczaniu i wytrząsaniu roztworów, co paradoksalnie sprawia, że bardziej rozcieńczone remedia wykazują silniejsze i głębsze działanie.

   Konsultacja z homeopatii

   Pierwsza konsultacja homeopatyczna polega na bardzo dokładnym zebraniu wywiadu dotyczącego stanu zdrowia, stanu psychicznego, historii zarówno choroby jak i osoby oraz jej rodziny. Zadaję pytania o emocje, relacje, lęki, traumy, przeżycia z przeszłości a także o marzenia, hobby, sny, rzeczy sprawiające radość i przyjemność, o ulubione smaki i wiele innych kwestii, które pomogą mi uzyskać obraz pasującego remedium. Taka rozmowa wymaga zaangażowania obu stron, uważności i szczerości (także w stosunku do siebie samego).

   Przed konsultacją zachęcam do uważnej obserwacji swoich odczuć i objawów. Po konsultacji zazwyczaj potrzebuję kilka dni – do tygodnia, aby dobrać odpowiednie remedium i przekazać zalecenia.

   Konsultacje kontrolne to czas na omówienie postępów, realizacji założeń i reakcji na wprowadzone zmiany. Jest to także czas na weryfikację czy obrany kierunek działań jest trafny, czy wymaga modyfikacji. Konsultacje kontrolne warto ustalać co około 6 tygodni, aby dać czas na działanie leku homeopatycznego i uważne obserwacje.

  Cena za wizytę: 200 zł

  Terapeuci zajmujący się homeopatią


  • Rozwiń

   To również może Cię zainteresować

   RefleksoterapiaMasaż bańką chińską Bańki lekarskie bezogniowe AkupunkturaDiagnostyka kwantowa aparatem QUANTUM