fbpx
Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Akupunktura

  • Zabiegi akupunktury

   Akupunktura polega na stymulacji organizmu poprzez wkłucia igieł akupunkturowych w konkretne miejsca w ciele.

   Jest to terapia wykorzystywana w Medycynie Chińskiej – systemie medycznym, który istnieje od ponad 4 tysięcy lat. W starożytnych Chinach obserwowano jakim przemianom ulega świat wokół i jaki wpływ mają te zmiany ludzi. Na tej podstawie opisano uniwersalne prawa rządzące przyrodą (np. koncepcja Qi, Yin-Yang, 4 Filary, 5 Przemian), będące podstawą w leczeniu wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM). Rozpoznając prawidłowo czynniki zewnętrze (wpływy klimatu, pór roku, stylu życia) oraz czynniki wewnętrzne (emocje, konstytucję pacjenta) leczy się nie chorobę, lecz człowieka.

    

   Powrót do homeostazy

   Celem terapii jest przywrócenie człowiekowi zdolności do życia w równowadze, pozwalając mu w pełni rozwijać swój potencjał fizyczny i umysłowy.

   Do zabiegów akupunktury stosuje się jednorazowe sterylne igły wykonane ze specjalnego stopu stali nierdzewnej, nie wchodzącego w reakcje z tkankami i płynami ustrojowymi. Wkłuwa się je w skórę w konkretne miejsca – punkty akupunkturowe, które leżą na przebiegu meridianów, stymulując w ten sposób cały organizm. Na ciele jest 360 podstawowych punktów akupunkturowych, w trakcie zabiegu nakłuwa się ich od 1 do 6. Punkty akupunkturowe można porównać do drogowskazów, które zawierają w sobie informacje jak i gdzie ukierunkować siły witalne (qi), aby możliwie jak najszybciej wrócić do stanu zdrowia.

   Przeczytaj również: Wskazania do leczenia akupunkturą

  Pierwsza wizyta jest wizytą diagnostyczną i trwa około godziny. Diagnoza stawiana jest w oparciu o szczegółowy wywiad, badanie pulsu pacjenta na tętnicy promieniowej oraz ocenę wyglądu języka.

  Na tej podstawie dobierane są punkty akupunkturowe, nakłuwane sterylnymi, jednorazowymi igłami. Podczas jednego zabiegu wykorzystywane jest od 1 do 6 igieł. Przy nakłuciu pacjent odczuwa lekkie rozpieranie lub promieniowanie w miejscu wkłucia. Kolejne wizyty przebiegają podobnie. Przez kilka dni po zabiegu pacjent może odczuwać zmiany w samopoczuciu, będące pewnego rodzaju odpowiedzią organizmu na leczenie. Wizyty odbywają się co dwa lub trzy tygodnie w zależności od nasilenia dolegliwości. To, ile wizyt jest potrzebnych do wyleczenia pacjenta jest sprawą indywidualną – zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od długości trwania dolegliwości.

  Oprócz zabiegów akupunktury, na podstawie ustalonej diagnozy przekazywane są zalecenia dietetyczne. W terapii dzieci wizyty odbywają się z częstotliwością od 7do 14 dni. Dodatkowo istnieje możliwość zastosowania u nich akupresury za pomocą igły taoistycznej, która nie narusza ciągłości tkanek.

  Dorośli:

  • 200,00 zł – I wizyta (1 godz.)
  • 150,00 zł – Kolejna wizyta (30 min).

  Dzieci:

  • 150,00 zł – I wizyta (1 godz.)
  • 90,00 zł – Kolejna wizyta (30 min)

  W przypadku terapii rodzinnej (rodzice z dziećmi) przewidywane są zniżki.

  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca stosowanie akupunktury  w leczeniu dolegliwości:

  • Układu pokarmowego (biegunki, zaparcia, zapalenie śluzówki żołądka, refluks, choroba wrzodowa żołądka, zespół jelita drażliwego, zapalenie jelita grubego itp.)
  • Układu oddechowego (astma, alergie, zapalenie zatok, chrypa, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, kaszel, grypa, itp.)
  • Układu krążenia (nadciśnienie lub niedociśnienie tętnicze, zimne kończyny, zaburzenia rytmu, palpitacje, itp.)
  • Układu nerwowego (porażenie nerwu twarzowego, wylew, porażenie połowicze, stwardnienie rozsiane, neuropatie, choroba Parkinsona, itp.)
  • Układu moczowego (kamica nerkowa, zapalenie pęcherza moczowego
  • Bóle (głowy, pleców, szyi, zębów, stawów, itp.)
  • Problemy kobiece (zespół napięcia przedmiesiączkowego, menopauza, zaburzenia miesiączkowania, endometrioza itp.)
  • Zaburzenia emocjonalne (niepokój, depresja, bezsenność, stres, itp.)
  • Choroby dziecięce (świnka, ospa, osłabienie odporności, bóle wzrostowe, infekcje ucha itp.)
  • Inne (choroby skóry, zawroty głowy, cukrzyca, zmęczenie)
  • czynna choroba psychiczna w fazie zaostrzenia,
  • czynna choroba nowotworowa,
  • ciąża,
  • zmiany skórne w miejscu nakłucia,
  • uczulenie na nikiel, chrom i/lub inne elementy składowe igły.

  Akupunktura w rękach wykwalifikowanego terapeuty jest bezpieczną metodą leczenia. Do rzadkich powikłań możemy zaliczyć niegroźne siniaki w okolicach wkłucia (zwykle znikają po kilku dniach), zawroty głowy, które mijają zaraz po zabiegu, niewielki ból lub dyskomfort w miejscu nakłucia, rzadko zasłabnięcia.


   Rozwiń

   To również może Cię zainteresować

   RefleksoterapiaMasaż bańką chińską Bańki lekarskie bezogniowe Dietetyka i ziołolecznictwoDiagnostyka kwantowa aparatem QUANTUM

   akupunktura

  • Na podstawie 107 opinii.
   Stefan R.
   Stefan R.
   2022-10-06
   Jeśli cenisz swoje zdrowie to polecam.
   Urszula Polok
   Urszula Polok
   2022-07-21
   Dla mnie rewelacja chodzę na zabiegi od paru miesięcy czuje zdecydowaną poprawę nie biorę już żadnych leków przeciw bólowych, dolegliwości ze strony zatok minęły , również inne dolegliwości a było ich sporo stają się przeszłością , akupunkturę polecam na różne dolegliwości ludziom którzy mają dość brania leków i suplementów..a swoje dobre samopoczucie nie tylko fizyczne ale też i psychiczne cenią sobie najbardziej :)) polecam
   Олександр Бородій
   Олександр Бородій
   2022-07-15
   Ок
   Krzysztof Pietryga
   Krzysztof Pietryga
   2022-05-30
   Ok
   Rafał C
   Rafał C
   2022-04-26
   Świetne miejsce, Paweł Skrzypczak zasługuje na najwyższe pochwały - doradzi, wyleczy i jest absolutnie przesympatyczny :)
   Eliza Flaszewska
   Eliza Flaszewska
   2022-04-07
   Jeśli jesteś gotowy zmienić swoje życie na lepsze-tylko tu!
   Sylwia Nowak
   Sylwia Nowak
   2022-02-03
   Byłam jedynie na masażu twarzy, więc mogę ocenić tylko tą usługę, ale było super. Bardzo sympatyczna pani wykonywała masaż, można było się zrelaksować, ale i pogadać na różne tematy :) po samym zabiegu skóra była bardzo miła w dotyku.