Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Alina Krysiak

  Alina Krysiak

  specjalizacja

  Masaż bańką chińską banki bezogniowe Diagnostyka aparatem Quantum Joga w Chorzowie

  Access Bars


   Rozwiń

   • Jestem dyplomowanym refleksologiem i masażystką

    Podstawowe wykształcenie w tym zakresie zdobyłam w 2003 r., kształcąc się w The International Academy of Reflexology & Meridian Theraphy z Warszawy oraz na kursie podstawowym Tradycyjnej Medycyny Chińskiej organizowanym przez Compleo Terapie Naturalne.

    Masaż ciała i praca na refleksach, dają mi możliwość niesienia pomocy pacjentom z rożnymi dolegliwościami. Od kiedy odnalazłam moją drogę życiową, swoją pracę wykonuję z radością, a największą satysfakcję daje mi zadowolenie i uśmiech pacjentów, którzy odczuli poprawę zdrowia.

    W swojej praktyce dopasowuję elementy terapii do stanu klinicznego pacjenta tak aby proces powrotu do zdrowia przebiegał jak najbardziej efetywnie.

     

    Co to jest zabieg refleksologiczny? 

    Refleksologia jest rodzajem akupresury. Do zabiegów refleksologicznych zaliczamy leczniczy masaż stóp, dłoni oraz twarzy.

    Masaż stóp w wydaniu refleksologia, to bardziej ucisk stref na ciele niż rozmasowywanie mięśni. Zadaniem terapeuty podczas zabiegu refleksologicznego stóp jest stymulacja receptorów znajdujących się na podeszwowej i grzbietowej stronie stopy, a nierzadko również w okolicy łydki. Zabieg refleksologiczny można wykonać również na receptorach twarzy oraz na dłoniach.

     

    Leczniczy masaż stóp ma na celu m.in.: 

    • przywrócenie harmonii w ciele,
    • usprawnienie przepływu energii,
    • wprowadzenie w stan relaksu.

     

    Doświadczony refleksolog dzięki uważnemu i precyzyjnemu uciskowi  określonych miejsc może wyłapać pozornie nieznaczące zmiany – np. zmianę kształtu lub zabarwienia jakiegoś miejsca na podeszwie stopy. Informacją, że w organizmie może dziać się coś niepożądanego jest także bolesność punktu podczas ucisku czy nagłe zwiększenie potliwości stopy w trakcie ucisku. Każdemu miejscu, tzw. strefie (zonie), przypisany jest  organ lub funkcja w organizmie. Dzięki manualnej pracy w tych obszarach można wpłynąć na dolegliwości fizyczne, ale także można przynieść ulgę w aspekcie psychoemocjonalnym.

     

    Jak wygląda zabieg masaż refleksologiczny?

    Na początku zabiegu przeprowadzana jest relaksacja, której celem jest rozluźnienie stóp i przygotowanie ich do zabiegu.

    Następnym etapem jest rozmasowanie określonych stref na stopach (lub twarzy czy dłoniach). Strefy muszą być rozpracowywane w konkretnej kolejności – w takiej jakiej zachodzą procesy w organizmie, m.in oczyszczania, wydalania i detoksykacji. Na koniec zabiegu zaleca się napić ciepłej wody, aby wspomóc organizm w usuwaniu toksyn z organizmu.

    Zabieg trwa ok 45 minut i powinien być wykonywany regularnie – zarówno leczniczo jak i profilaktycznie. Czasami wystarczy zaledwie kilka masaży, aby przywrócić równowagę w organizmie a czasami jest to dłuższa terapia – w zależności od stanu zdrowia.

     

    Refleksologia twarzy dla zdrowia i urody

    Refleksologia twarzy wprowadza do masażu dodatkowe elementy relaksacyjne. Umiejscowione na twarzy punkty akupunkturowe mają duży wpływ na relaks i rozluźnienie, wpływają korzystnie na urodę – redukują oraz opóźniają powstawanie zmarszczek.

     

    Wykonuję zabiegi refleksologiczne stóp, dłoni oraz twarzy.

     

    Zapraszam do gabinetu w Chorzowie. W przypadku osób, które nie są samodzielne ruchowo wykonuję masaże domowe na terenie Katowic, Chorzowa, Świętochłowic, Rudy Śląskiej, Bytomia czy nawet Gliwic.

     

    Nie tylko refleksologia

    Organizuję wyjazdy zdrowotne w przepięknym w XIX wiecznym dworku Janowickim, który znajduje się nieopodal Ciechocinka. Podczas 7-dniowego wyjazdu m.in.  codziennie 2 razy ćwiczymy jogę, a także wykonywany jest refleksologiczny masaż stóp lub chiński masaż terapeutyczny.


    Dowiedz się więcej na temat najbliższego wyjazdu

     

    Wykonuję zabiegi z zakresu terapii naturalnych:

   • Access Bars®  Practiticoner, Access Consciousness
   • Refleksologiczny masaż twarzy i głowy – Juta Mazurczyk
   • Masaż ciała metodą JIN SHIN DO – Barbara Turlińska
   • Masaż ciała metodą TUI NA – The International Academy of Reflexology & Meridian Theraphy
   • Masaż ciała bańką chińską – Centrum Szkoleniowe Heros
   • Podstawowy Kurs Medycyny Chińskiej – Compleo Terapie Naturalne
   • Kurs wprowadzający do anatomii i fizjologii człowieka – Bartosz Chmielnicki
   • Kurs terapii SU JOK – dr Pawel Kassin
   • Masaż klasyczny i relaksacyjny – Centrum Szkoleniowe Heros
   • Powierzchniowa Terapia Igłowa Aplikatorów Lyapko – Aplimedica Kraków
   • Kurs kinezjologiczny „Dotyk dla zdrowia cz. I i cz. II” – Antoni Szczerba
   • NST (Technika Neurostrukturalnej Integracji) cz. I – Bartłomiej Korzuch
   • NST (Technika Neurostrukturalnej Integracji) cz. II – dr Michael Nixon-Livy
   • Anatomia palpacyjna człowieka – Marcin Fluder
  • opinie niezweryfikowane
   Doskonała
   Na podstawie 107 opinii
   Stefan R.
   Stefan R.
   2022-10-06
   Jeśli cenisz swoje zdrowie to polecam.
   Urszula Polok
   Urszula Polok
   2022-07-21
   Dla mnie rewelacja chodzę na zabiegi od paru miesięcy czuje zdecydowaną poprawę nie biorę już żadnych leków przeciw bólowych, dolegliwości ze strony zatok minęły , również inne dolegliwości a było ich sporo stają się przeszłością , akupunkturę polecam na różne dolegliwości ludziom którzy mają dość brania leków i suplementów..a swoje dobre samopoczucie nie tylko fizyczne ale też i psychiczne cenią sobie najbardziej :)) polecam
   Олександр Бородій
   Олександр Бородій
   2022-07-15
   Ок
   Krzysztof Pietryga
   Krzysztof Pietryga
   2022-05-30
   Ok
   Rafał C
   Rafał C
   2022-04-26
   Świetne miejsce, Paweł Skrzypczak zasługuje na najwyższe pochwały - doradzi, wyleczy i jest absolutnie przesympatyczny :)
   Eliza Flaszewska
   Eliza Flaszewska
   2022-04-07
   Jeśli jesteś gotowy zmienić swoje życie na lepsze-tylko tu!
   Sylwia Nowak
   Sylwia Nowak
   2022-02-03
   Byłam jedynie na masażu twarzy, więc mogę ocenić tylko tą usługę, ale było super. Bardzo sympatyczna pani wykonywała masaż, można było się zrelaksować, ale i pogadać na różne tematy :) po samym zabiegu skóra była bardzo miła w dotyku.