Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Świadomy oddech w jodze – miękkość, swoboda i moc w praktyce

  • Praktykujesz jogę?

   Jeśli tak, to zapewne zdajesz sobie sprawę z ogromnej roli oddechu w tej praktyce.

   Jednak niekiedy nasza praca koncentruje się tak bardzo na innych elementach, że nie wykorzystujemy w pełni potencjału tego niezwykłego narzędzia jakim jest oddech.

   Być może poprzestajesz na tym aby co jakiś czas sprawdzić czy twój oddech jest spokojny, czy go nie powstrzymujesz lub liczysz ilość wdechów i wydechów trwając w asanie. To dużo, ale możesz zrobić znacznie więcej!

    

   Na tym warsztacie przyglądniemy się dokładnie procesowi oddychania, poobserwujemy i poczujemy ruchy oddechowe w ciele, sprawdzimy różnicę pomiędzy oddechem brzusznym, a piersiowym oraz nauczymy się prowadzić oddech do różnych części ciała.

   Po co? Po pierwsze aby uświadomić sobie i poczuć lepiej poszczególne partie ciała. Po drugie aby je rozluźnić, uwolnić od napięć lub uaktywnić i wzmocnić. Po trzecie aby rozpoznać ograniczenia i możliwości naszego ciała oraz pracować z nimi z miękkością i swobodą.

    

   Prawidłowy oddech w praktyce jogi jest jak wewnętrzny masaż. Koncentrujemy się na miejscu, z którym pracujemy, a później wykorzystujemy potencjał wdechu lub wydechu w zależności od tego, co chcemy osiągnąć.

    

   Zaproponuję Ci również prowadzenie praktyki w pełnej synchronizacji oddechu z ruchem. To oddech będzie pierwszy, a za nim będzie podążał ruch. Dzięki temu zaczniesz poruszać się ze spokojem i gracją, a kontrolowanie przepływu powietrza i ruchu wpłynie uspokajająco na twój umysł.

    

   I to jest właśnie największa zaleta takiej pracy z oddechem – spokój umysłu. Joga oznacza „łączyć” i „ujarzmiać” – sprawdź jak to jest ujarzmić niespokojną głowę dzięki łączeniu oddechu i ruchu w pełnej uważności.

    

   Prowadząca:

   Joanna Galon-Frant – certyfikowany nauczyciel jogi.

   Joga jest w moim życiu od ponad dziesięciu lat.

   Pojawiła się jako lekarstwo na codzienny stres i sztywność ciała, jako sposób na usłyszenie siebie. Została na dobre, powoli i cierpliwie wprowadzając zmiany we mnie i w mojej małej rzeczywistości. Od siedmiu lat prowadzę zajęcia, od trzech mam swoją własną szkołę jogi – Przystań Joga. Szkoliłam się na kursach i warsztatach pod okiem takich nauczycieli jak Romek Grzeszykowski, Kasia Pilorz, Jurek Jagucki, Ewa Wardzała, Marianna Gutterwil, Marina Jung. Moją pierwszą nauczycielką była Ola Duda, której zawdzięczam miłość do jogi i fascynację oraz odwagę podążania jogiczną ścieżką.

   Pracowałam także pod czujnym okiem Patrycji Gawlińskiej, koncentrując swój rozwój wokół oddechu, energii i równowagi wszystkich elementów na ośmiostopniowej ścieżce jogi. Zostałam certyfikowaną nauczycielką jogi i medytacji uzyskując dyplomy GWSH w Katowicach oraz Krakowskiej Pracowni Jogi Agnieszki i Macieja Wielobobów. Obecnie jestem w trakcie szkolenia nauczycielskiego RYT200 w 5 Elements Yoga School w Krakowie.

   Joga hormonalna jest dla mnie … – odkryciem życia!

   Wprowadziłam ją jako stały element do mojej codziennej praktyki co przyniosło ulgę w dolegliwościach, spokój w głowie i stały poziom energii w ciele.

   Na własnym ciele odczułam i nadal odczuwam jej skuteczność i dlatego pragnę dzielić się to wiedzą z innymi kobietami.

   Jestem przekonana, że przy regularnej i konsekwentnej pracy metoda ta zadziwi Was swoją skutecznością i znacząco poprawi jakość życia!

    

   Joanna Frant

  01.10.2022r, godzina 10:30 - 13:00 HOLUM Przestrzeń, ul. Księcia Wł. Opolskiego 10, Chorzów 100 zł

  zapisz się


   Rozwiń