Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Sobota ze starochińską sztuką walki Tai Chi Chuan Stylu Chen

  • Zapraszamy na Dzień Otwarty w sobotę 13 sierpnia 2022r., w trakcie którego będzie można dowiedzieć się czym jest Tai Chi Chuan oraz po co właściwie ćwiczy się tę tradycyjną sztukę walki. Przedstawimy realne korzyści płynące z treningu Tai Chi oraz – co najważniejsze – zaprosimy Cię do wspólnej praktyki!

    

   Tai Chi Chuan (Taijiquan) powstało w Chinach, pierwotnie jako sztuka walki oparta o filozoficzną koncepcję Yin-Yang i wiedzę z zakresu tradycyjnej medycyny chińskiej. Szybko zauważono, że ćwiczący stają się nie tylko świetnymi wojownikami, ale także cieszą się doskonałym zdrowiem. Ten drugi aspekt, w połączeniu z umiarkowanie wymagającym – jak na owe czasy – sposobem treningu, zadecydowały o szerokiej popularyzacji Tai Chi Chuan nie tylko wśród wojowników, ale niemal wszystkich grup społecznych. Szacuje się, że aktualnie sztukę tę uprawia ponad 150 mln ludzi, nie tylko w Chinach, ale i na całym świecie.

    

   Na czym więc polega specyfika ruchu w Tai Chi Chuan, że przyciąga zarówno osoby chętne do nauki walki, osoby pragnące delikatnej i spokojnej gimnastyki, a także osoby z problemami zdrowotnymii ruchowymi? Co sprawia, że w wielu krajach jest to refundowana przez system opieki zdrowotnej metoda rehabilitacji po wypadkach, udarach i innych ciężkich doświadczeniach? Odpowiedź tkwi nie w tym jakie ruchy wykonujemy w Tai Chi Chuan, ale w jaki sposób to robimy.

    

   Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej na temat Tai Chi oraz porozmawiać z naszymi nauczycielami, tego dnia jesteśmy tu dla Ciebie.

    

   Wydarzenie obejmuje:

   • wykład o historii, pochodzeniu i rodzajach Tai chi,
   • prezentację formy Laojia Yilu,
   • przedstawienie co ćwiczymy, dlaczego w taki sposób i jakie korzyści z tego płyną,
   • wspólny trening dla osób zupełnie początkujących (oraz wszystkich chętnych!).

   Plan szczegółowy:

   • 13:30 rozpoczęcie;
   • 00 wykład o pochodzeniu Tai Chi, charakterystyka czym jest ruch w Tai Chi i czemu służy;
   • 00 wspólna praktyka dla początkujących oraz zaawansowanych- zajęcia z podstaw( stanie -zhanzhuang, zestaw Chansigong i nauka kilku ruchów z formy Laojia).

    

    

   Nasi nauczyciele:

   Katarzyna Lech

   Katarzyna Lech

   Jestem certyfikowanym muzykoterapeutą w nurcie Dogłębnej Terapii Komórkowej, masażystką dźwiękiem misami dźwiękowymi oraz dźwiękiem gongów, jestem również praktykiem tradycyjnej chińskiej sztuki walki Tai Chi Chuan stylu Chen i uczę jej wg przekazu Wielkiego Mistrza WangHaijun’a.

   Sztukę Tai Chi Chuan zaczęłam poznawać w 2014 roku. Miałam okazję uczyć się u różnych nauczycieli, jednak prawdziwą głębię zrozumienia przyniosło mi poznanie WM WangHaijun’a i jego ucznia Nick’aGudge oraz mój regularny udział w organizowanych przez nich kilka razy do roku obozach, warsztatach i seminariach. Wiedzą i umiejętnościami tam zdobytymi chętnie dzielę się na zajęciach grupowych i indywidualnych dzieci i dorosłych oraz wykorzystuje jako elementy MovementMedicine w terapii.

    

   Andrzej Buschmann

   Andrzej Buschmann

   Z wykształcenia jestem biotechnologiem, z zawodu – ogrodnikiem, a z zamiłowania – nauczycielem. Od wielu lat interesuję się ruchem oraz jego zastosowaniami, do jakich należą sztuki walki. Trenowałem m.in. aikido i karate kyokushin. Kilkuletnia praktyka hatha jogi w Stowarzyszeniu Jogi Akademickiej pozwoliła mi zdobyć kwalifikacje instruktora rekreacji ruchowej.

   Z chińską sztuką Tai Chi Chuan stylu Chen zetknąłem się w roku 2009 i praktykuję ją nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Po około czterech latach intensywnej nauki mogłem sprawdzić się jako instruktor, prowadząc zajęcia indywidualne i grupowe w różnych miastach województwa Śląskiego (Katowice, Chorzów, Mysłowice, Gliwice, Sosnowiec). Uczestniczyłem w seminariach z mistrzami stylu Chen, takimi jak Chen Xiaowang, Chen Ziqiang, Chen Bing, WangHaijun, czy Jan Silberstorf, w Polsce i za granicą.

   Od 2018 roku podążam za przekazem Wielkiego Mistrza WangHaijun’a (mieszkającego w Angli) oraz jego ucznia Nick’aGudge’a (Irlandia). Uczestniczę w obozach, warsztatach i seminariach organizowanych przez nich na terenie Polski, kilka razy w roku. Umożliwia to zdobywanie nowych umiejętności oraz weryfikację dotychczasowych postępów.

   *Godziny planu mogą ulec zmianie w trakcie wydarzenia.

   *Jeśli masz ochotę poćwiczyć z nami ubierz się wygodnie.

    

    

  13.08 w godz. 14:00-16:30 HOLUM Przestrzeń, ul. Księcia Wł. Opolskiego 10 Chorzów zajęcia bezpłatne

  zapisz się


  od poniedziałku do piątku w godz. 10-16 ✉ biuro@holum.pl lub ☎ 574 999 509

   

  lub przez formularz

   

   Rozwiń