Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Joga hormonalna

  • Joga hormonalna to idealna terapia dla kobiet, które w naturalny sposób chcą zadbać o równowagę układu hormonalnego. Brak tej równowagi może być powodem dolegliwości na każdym etapie życia. Praktyka jogi hormonalnej  pobudza do pracy czy wręcz reaktywuje narządy odpowiedzialne za produkcję żeńskich hormonów.

    

   Dedykowana jest zarówno kobietom młodym jako pomoc przy zaburzeniach cyklu miesiączkowego, zespole napięcia przedmiesiączkowego (PMS) czy zespole policystycznych jajników (PCOS) oraz kobietom dojrzałym przy problemach  z zajściem w ciążę czy przy przedwczesnej menopauzie (około 30 roku życia).

    

   Znakomicie działa na problemy z niedoczynnością tarczycy oraz przy chorobie Hashimoto.

    

   Jest także idealnym sposobem na łagodne wejście w okres klimakterium oraz bardzo skutecznie likwiduje dolegliwości związane z menopauzą – uderzenia gorąca, nadpobudliwość, wahania nastroju, spadek koncentracji, uczucie ciągłego zmęczenia, suchość pochwy, spadek libido itp.

    

   Stanowi naturalną alternatywę dla HTZ – hormonalnej terapii zastępczej.

    

   Praktyka ta korzystając z konkretnie dobranych asan (pozycji jogi), ściśle określonego sposobu oddychania oraz mentalnego kierowania energii (prany) do określonych gruczołów odpowiedzialnych za produkcję hormonów aktywizuje je, wznawiając produkcję hormonów lub pobudzając je do większej pracy. Metoda ta – autorstwa brazylijki Diny Rodriguez – jest poparta szeregiem badań, które udowodniły jej efektywność. Przy regularnej praktyce po okresie 3, 4 miesięcy następuje znaczący wzrost poziomu estrogenów (nawet do 250 %), a wraz z tym znaczące osłabienie lub ustąpienie objawów związanych z brakiem równowagi w układzie hormonalnym.

    

   Na warsztacie nauczymy się ściśle określonej sekwencji, która będzie Waszym narzędziem do regularnej pracy w domu – bo to właśnie regularność, systematyczność i dyscyplina są podstawą skuteczności tej metody. Autorka podkreśla, że poza ćwiczeniami bardzo istotny wpływ na poprawę pracy narządów ma odpowiednia dieta, odstawienie tytoniu, alkoholu oraz …odpoczynek.

    

   Sekwencja przeprowadzi nas przez pozycje rozgrzewające, następnie konkretne asany aktywizujące kolejno – jajniki, nadnercza, tarczycę i przysadkę, nauczy kilku technik oddechowych oraz wizualizacji i relaksacji. Te ostatnie są niezbędną częścią praktyki jako antidotum na stres, będący jednym z podstawowych powodów zaburzeń hormonalnych.

    

   Niestety nie każdy może ćwiczyć.

   Przeciwwskazania do ćwiczenia jogi hormonalnej:

   • ciąża,
   • rak piersi (estrogenopochodne i inne hormonozależne),
   • duże mięśniaki (konsultacja lekarska),
   • zaawansowana endometrioza (konsultacja lekarska), przy lekkiej, można ćwiczyć,
   • operacje i ciężkie choroby serca,
   • stan zapalny wyrostka robaczkowego,
   • zaawansowana postać osteoporozy.

    

   Zapraszam na warsztat wszystkie zaangażowane w swoje zdrowie i rozwój kobiety. Joga hormonalna to nie tylko metoda lecznicza, to także niezwykle skuteczny sposób na poprawę kondycji, samopoczucia, to podniesienie witalności i energii, spokój wewnętrzny i równowaga emocjonalna.

    

   Zatem do zobaczenia na macie!

    

   Prowadząca:

   Joanna Galon-Frant – certyfikowany nauczyciel jogi.

   Joga jest w moim życiu od ponad dziesięciu lat.

   Pojawiła się jako lekarstwo na codzienny stres i sztywność ciała, jako sposób na usłyszenie siebie. Została na dobre, powoli i cierpliwie wprowadzając zmiany we mnie i w mojej małej rzeczywistości. Od siedmiu lat prowadzę zajęcia, od trzech mam swoją własną szkołę jogi – Przystań Joga. Szkoliłam się na kursach i warsztatach pod okiem takich nauczycieli jak Romek Grzeszykowski, Kasia Pilorz, Jurek Jagucki, Ewa Wardzała, Marianna Gutterwil, Marina Jung. Moją pierwszą nauczycielką była Ola Duda, której zawdzięczam miłość do jogi i fascynację oraz odwagę podążania jogiczną ścieżką.

   Pracowałam także pod czujnym okiem Patrycji Gawlińskiej, koncentrując swój rozwój wokół oddechu, energii i równowagi wszystkich elementów na ośmiostopniowej ścieżce jogi. Zostałam certyfikowaną nauczycielką jogi i medytacji uzyskując dyplomy GWSH w Katowicach oraz Krakowskiej Pracowni Jogi Agnieszki i Macieja Wielobobów. Obecnie jestem w trakcie szkolenia nauczycielskiego RYT200 w 5 Elements Yoga School w Krakowie.

   Joga hormonalna jest dla mnie … – odkryciem życia!

   Wprowadziłam ją jako stały element do mojej codziennej praktyki co przyniosło ulgę w dolegliwościach, spokój w głowie i stały poziom energii w ciele.

   Na własnym ciele odczułam i nadal odczuwam jej skuteczność i dlatego pragnę dzielić się to wiedzą z innymi kobietami.

   Jestem przekonana, że przy regularnej i konsekwentnej pracy metoda ta zadziwi Was swoją skutecznością i znacząco poprawi jakość życia!

   Joanna Frant

  05.11.2022r, godzina 10:30 - 15:00 z 30 min. przerwą HOLUM Przestrzeń, ul. Księcia Wł. Opolskiego 10, Chorzów 170 zł

  zapisz się


   Rozwiń