Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Iskra wewnętrznej energii – praca z mięśniami głębokimi w praktyce jogi

  • Czy praktykując jogę zastanawiasz się czasem gdzie jest źródło Twojego ruchu? Gdzie rodzi się ta pierwsza iskra energii? Skąd bierze się stabilność, moc i równowaga?

   Nasza wewnętrzna siła drzemie w głębokich mięśniach naszego ciała. Gorset mięśniowy, który stabilizuje kręgosłup, utrzymuje naszą sylwetkę, zamyka przestrzeń brzucha i chroni nasze narządy oraz pełni jeszcze wiele innych funkcji to obszar wymagający szczególnej uwagi.

    

   Mięsień poprzeczny brzucha, wielodzielny grzbietu, przepona oraz – niezwykle istotne nie tylko w praktyce jogi – mięśnie dna miednicy to zestaw, z którym powinniśmy regularnie pracować. Jest to z korzyścią nie tylko dla prawidłowej koordynacji i funkcjonowania całego układu ruchu, ale generalnie dla dobrostanu całego ciała, w tym dla układu oddechowego, moczowo-płciowego i hormonalnego.

    

   Na warsztacie dowiesz jak wygląda gorset mięśni głębokich, jak prawidłowo aktywować i pracować z obszarem dna miednicy i jak tą pracę zastosować w poszczególnych asanach i ich sekwencjach.

   Nauczysz się również pozycji pozwalających rozluźnić mięśnie głębokie, gdyż równowaga pomiędzy ich aktywnością i odpoczynkiem jest kluczowa dla ich prawidłowego działania.

    

   Przyjdź i sprawdź jak to jest praktykować wyprowadzając ruch z samego źródła. Poczuj lekkość, koordynację i współdziałanie wszystkich elementów. Poczuj iskrę wewnętrznej energii 🙂

    

   Prowadząca:

   Joanna Galon-Frant – certyfikowany nauczyciel jogi.

   Joga jest w moim życiu od ponad dziesięciu lat.

   Pojawiła się jako lekarstwo na codzienny stres i sztywność ciała, jako sposób na usłyszenie siebie. Została na dobre, powoli i cierpliwie wprowadzając zmiany we mnie i w mojej małej rzeczywistości. Od siedmiu lat prowadzę zajęcia, od trzech mam swoją własną szkołę jogi – Przystań Joga. Szkoliłam się na kursach i warsztatach pod okiem takich nauczycieli jak Romek Grzeszykowski, Kasia Pilorz, Jurek Jagucki, Ewa Wardzała, Marianna Gutterwil, Marina Jung. Moją pierwszą nauczycielką była Ola Duda, której zawdzięczam miłość do jogi i fascynację oraz odwagę podążania jogiczną ścieżką.

   Pracowałam także pod czujnym okiem Patrycji Gawlińskiej, koncentrując swój rozwój wokół oddechu, energii i równowagi wszystkich elementów na ośmiostopniowej ścieżce jogi. Zostałam certyfikowaną nauczycielką jogi i medytacji uzyskując dyplomy GWSH w Katowicach oraz Krakowskiej Pracowni Jogi Agnieszki i Macieja Wielobobów. Obecnie jestem w trakcie szkolenia nauczycielskiego RYT200 w 5 Elements Yoga School w Krakowie.

   Joga hormonalna jest dla mnie … – odkryciem życia!

   Wprowadziłam ją jako stały element do mojej codziennej praktyki co przyniosło ulgę w dolegliwościach, spokój w głowie i stały poziom energii w ciele.

   Na własnym ciele odczułam i nadal odczuwam jej skuteczność i dlatego pragnę dzielić się to wiedzą z innymi kobietami.

   Jestem przekonana, że przy regularnej i konsekwentnej pracy metoda ta zadziwi Was swoją skutecznością i znacząco poprawi jakość życia!

   Joanna Frant

  30.10.2022r, godzina 10:30 - 13:00 HOLUM Przestrzeń, ul. Księcia Wł. Opolskiego 10, Chorzów 100 zł

  zapisz się


   Rozwiń