fbpx
Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Wskazania do leczenia akupunkturą

  • Wielu pacjentów zadaje pytanie czy akupunkturą można leczyć wrzody, choroby skóry, bóle głowy, zaburzenia psychiczne, nadciśnienie i inne choroby dotykające człowieka.

   Odpowiedź może być dwojaka. Istnieje lista wskazań Światowej Organizacji Zdrowia do leczenia akupunkturą, gdzie wypisane są jednostki chorobowe, których skuteczność leczenia została potwierdzona badaniami klinicznymi. Moja odpowiedź jest inna – akupunktura nie leczy chorób, tylko pomaga człowiekowi odzyskać zdrowie.

   Zadaniem akupunkturzysty jest zajmowanie się człowiekiem, jego ciałem, umysłem i duchem. Nie koncentruje się na chorobie tylko na odnalezieniu przyczyny jej wystąpienia. Na podstawie wywiadu, badania pulsu i języka diagnozuje dlaczego w organizmie pacjenta doszło do nierównowagi, której następstwem było osłabienie sił witalnych (Qi) i wystąpienie objawów. Może osłabienie to występuje od urodzenia i związane jest z energią urodzeniową, odziedziczoną po przodkach (Jing)? Może dana osoba za bardzo eksploatuje swój organizm – mało snu, przepracowanie, nieodpowiednia jakość lub ilość pożywienia, używki? A może emocje przejmują kontrolę w życiu pacjenta, wpływając na ducha (Shen), nie pozwalając cieszyć się chwilą i być szczęśliwym? A może po prostu choroba czy objawy pojawiły się po to żeby zmienić coś w życiu, aby zacząć żyć w zgodzie z samym sobą.

   Leczenie akupunkturą

   Badanie z pulsu

   Badanie pulsu, które jest jednym z filarów diagnozy w medycynie chińskiej.
   Akupunkturzysta diagnozuje na jakim poziomie występuje nierównowaga i adekwatnie do tego dobiera punkty akupunkturowe, zalecenia dietetyczne oraz inne wskazówki dotyczące stylu życia. Rolą akupunkturzysty nie jest zatem naprawić człowieka pozbywając się choroby. Jego rolą jest pomóc mu odzyskać siły witalne, aby zmienił wzorce, które doprowadziły do pojawienia się objawów choroby.

  Autorem artykułu jest

  Paweł Skrzypczak, akupunktura

  Paweł Skrzypczak

  Akupunktura

  Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych, tj. Orient Paweł Skrzypczak z siedzibą w Chorzowie, ul. Chrobrego 18, NIP  954-25-77-953 REGON 241954342, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2014 r. poz. 1182) oraz zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, „RODO”). Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu skontaktowania się ze mną i odpowiedzi na moje zgłoszenie zawarte w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania formularza. Przysługuje mi prawo dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania zgodnie z Polityką Prywatności oraz obowiązującymi przepisami prawa.