Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Wskazania do leczenia akupunkturą

  • Wielu pacjentów zadaje pytanie czy akupunkturą można leczyć wrzody, choroby skóry, bóle głowy, zaburzenia psychiczne, nadciśnienie i inne choroby dotykające człowieka.

   Odpowiedź może być dwojaka. Istnieje lista wskazań Światowej Organizacji Zdrowia do leczenia akupunkturą, gdzie wypisane są jednostki chorobowe, których skuteczność leczenia została potwierdzona badaniami klinicznymi. Moja odpowiedź jest inna – akupunktura nie leczy chorób, tylko pomaga człowiekowi odzyskać zdrowie.

   Zadaniem akupunkturzysty jest zajmowanie się człowiekiem, jego ciałem, umysłem i duchem. Nie koncentruje się na chorobie tylko na odnalezieniu przyczyny jej wystąpienia. Na podstawie wywiadu, badania pulsu i języka diagnozuje dlaczego w organizmie pacjenta doszło do nierównowagi, której następstwem było osłabienie sił witalnych (Qi) i wystąpienie objawów. Może osłabienie to występuje od urodzenia i związane jest z energią urodzeniową, odziedziczoną po przodkach (Jing)? Może dana osoba za bardzo eksploatuje swój organizm – mało snu, przepracowanie, nieodpowiednia jakość lub ilość pożywienia, używki? A może emocje przejmują kontrolę w życiu pacjenta, wpływając na ducha (Shen), nie pozwalając cieszyć się chwilą i być szczęśliwym? A może po prostu choroba czy objawy pojawiły się po to żeby zmienić coś w życiu, aby zacząć żyć w zgodzie z samym sobą.

   Leczenie akupunkturą

    

   Badanie z pulsu

   Badanie pulsu, które jest jednym z filarów diagnozy w medycynie chińskiej.
   Akupunkturzysta diagnozuje na jakim poziomie występuje nierównowaga i adekwatnie do tego dobiera punkty akupunkturowe, zalecenia dietetyczne oraz inne wskazówki dotyczące stylu życia. Rolą akupunkturzysty nie jest zatem naprawić człowieka pozbywając się choroby. Jego rolą jest pomóc mu odzyskać siły witalne, aby zmienił wzorce, które doprowadziły do pojawienia się objawów choroby.

  Autorem artykułu jest

  Paweł Skrzypczak, akupunktura

  Paweł Skrzypczak

   Rozwiń

  • Artykuły

   Wiktor Usarek Masaże

   Odżywcze masaże dla ciała i umysłu i duszy

   Każdy człowiek jest wyjątkowy i całkowicie różny od innych. Ja to rozumiem i kultywuję, dobierając terapię indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Moja praca wykracza poza ramy standardowego masażu. Bardzo cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem. Poprzez wywiad i szczerą rozmowę, … Czytaj dalej Odżywcze masaże dla ciała i umysłu i duszy

   0 komentarzy
   Każdego dnia dzieją się wokół nas cuda.

   Każdego dnia dzieją się wokół nas cuda. Problem w tym, że zazwyczaj ich nie dostrzegamy.

   Spokój. Relaks. Odprężenie. Świadomość. Otwartość. Wolność. Znaczenie tych słów jest nam doskonale znane, ale czy doświadczamy ich pełni w swoim życiu? Niekoniecznie. Co nas przed tym blokuje? Dlaczego nie potrafimy zamanifestować tych wartości w naszym codziennym życiu? Prze bodźcowanie? Gonitwa … Czytaj dalej Każdego dnia dzieją się wokół nas cuda. Problem w tym, że zazwyczaj ich nie dostrzegamy.

   0 komentarzy

   Lomi Lomi Nui, czego możesz się spodziewać na tym masażu i dlaczego w ogóle warto się na niego umówić.

   Lomi jest masażem całego ciała i w odróżnieniu od innych masaży odkrywane jest od razu całe ciało (oprócz miejsc intymnych). Charakterystyczne są długie ruchy przedramionami i dłońmi  przez całe ciało, krążenia w stawach barkowych i biodrowych oraz rozciągania nóg i … Czytaj dalej Lomi Lomi Nui, czego możesz się spodziewać na tym masażu i dlaczego w ogóle warto się na niego umówić.

   0 komentarzy
   Moc nerwu błędnego brzusznego - autonomiczny układ nerwowy i jego regulacja.

   Moc nerwu błędnego brzusznego – autonomiczny układ nerwowy i jego regulacja.

   “Najważniejsze zatem w całej edukacji jest zadbanie o to, by nasz układ nerwowy stał się naszym sojusznikiem, a nie wrogiem”. William James   Rola nerwu błędnego w naszym codziennym funkcjonowaniu jest ogromna. Słowo błędny (łac. vagus) oznacza dosłownie “wędrowca”, ponieważ … Czytaj dalej Moc nerwu błędnego brzusznego – autonomiczny układ nerwowy i jego regulacja.

   0 komentarzy
   MTVSS Body Process Chorzów

   MTVSS Body Process

   Jeśli to czytasz, to znaczy, że szukasz. Jeśli szukasz to znaczy, że zadajesz sobie mnóstwo pytań i oczekujesz odpowiedzi. Możliwe, że nie wiesz jeszcze czego szukasz. Ale skoro szukasz, to zapraszam Cię. Najpierw do lektury a potem do mnie na … Czytaj dalej MTVSS Body Process

   0 komentarzy
   Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku

   Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

   „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi,  lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”.  Platon   Dźwiękoterapia to terapia polegająca na stymulacji wibracyjno -akustycznej, inaczej masaż dźwiękiem (wibracją, rezonansem). Wpływa na ciało i umysł człowieka, za pomocą dźwięków instrumentów idiofonicznych i aerofonicznych zwanych też … Czytaj dalej Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

   0 komentarzy