Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Mowa ciała – melodia duszy

  • Czy zdałeś sobie kiedykolwiek sprawę, że Twoje ciało mówi do Ciebie?

   Mówi Ci o Twoich potrzebach i brakach. Nieraz głośno się upomina, a im bardziej chcesz stłumić, im mniej chcesz słyszeć tym bardziej zaczyna krzyczeć.

   Jak małe dziecko, które nie zna jeszcze umiaru, nie wie że czegoś nie wolno, że nie wypada. Ze szczególną siłą manifestuje to, co chciałbyś ukryć.

   Każda choroba ma swoje korzenie i jeśli się w porę nie zorientujesz, to ciało pokaże, czym się trzeba zająć. Wcale nie chodzi tu tylko o fizyczność, bo w istocie to wierzchołek góry lodowej.

   Cała historia naszego życia, wychowanie, które otrzymaliśmy, sytuacje, które nas spotkały oraz ich odbiór kształtują to, kim teraz  jesteśmy. Nigdy wcześniej ani nigdy później nie będziemy tacy jak teraz. To co jest tu i teraz, w tym momencie rzeczywistości, to co robimy, gdzie jesteśmy, nie jest przypadkowe.

   Szukając drugiego dna odkrywamy, że to wypadkowa złożonego systemu rodzinno-społecznego, na który wpływ wywierały już poprzednie pokolenia. Szczególne znaczenie ma okres ciąży i porodu, w którym nieświadomie przejmujemy programy i traumy rodzinne, często niosąc je potem w życiu.

   Gdy zadajemy sobie pytania o to, kim jestem i co na to płynęło, widzimy, że każdy z nas jest wyjątkowy. Nie ma dwóch takich samych osób, każdy ma swoją historię.

   Poznanie tych wyjątkowych, indywidualnych cech, sytuacji, doświadczeń, kształtujących człowieka w każdym kontekście – emocjonalnym, duchowym i fizycznym to istota homeopatii.

   Homeopatia widzi człowieka jako całość – z całym bagażem rodowym, który niesie, z wszystkimi niespełnionymi oczekiwaniami, poczuciem winy, pragnieniami, marzeniami, potrzebami. I z wszystkimi objawami fizycznymi, które przejawiają zachwianie równowagi wewnętrznej. To ciało woła do Ciebie, najgłośniej jak potrafi, abyś zwrócił uwagę na coś istotniejszego.

   To zafałszowana melodia, pierwotnie czysta i miękka, teraz niemożliwa do słuchania.

   [br]

   Zobacz swoje uczucia, emocje, sytuacje.

   Wtedy poznasz przyczynę choroby, korzenie cierpienia. Stanowi to krok milowy w procesie uzdrawiania, bo cytując Arystotelesa „prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn”.

   Utrata siły życiowej, energii dzięki której toczy się życie, prowadzi do rozwoju chorób, a jej całkowity brak to śmierć. Homeopatia działając na lekach energetycznych jest w stanie tą równowagę przywrócić. Sukces w homeopatii odnosimy wtedy, gdy poznamy istotę człowieka i jego energię, bo objawy to tylko efekt uboczny aktualnego stanu.

   Dlatego w ujęciu homeopatycznym, gdy każdy człowiek tak znacznie się od siebie różni, nie ma wielkiego znaczenia diagnoza czy nazwa choroby. Ważne jest znalezienie takiego remedium, które będzie współgrać z zachwianą energią życiową przywracając równowagę.

    

   Gdy ciało krzyczy – swoim bólem, swoją chorobą, swoimi objawami, usłysz je, poczuj tą energię, tę moc, tą wibracje. Posłuchaj, co chce Ci przekazać a następnie zaufaj homeopatii, która nastroi fałszujący instrument.

  Autorem artykułu jest

  Aleksandra Dziadek

  Aleksandra Dziadek

   Rozwiń

  • Artykuły

   Wiktor Usarek Masaże

   Odżywcze masaże dla ciała i umysłu i duszy

   Każdy człowiek jest wyjątkowy i całkowicie różny od innych. Ja to rozumiem i kultywuję, dobierając terapię indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Moja praca wykracza poza ramy standardowego masażu. Bardzo cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem. Poprzez wywiad i szczerą rozmowę, … Czytaj dalej Odżywcze masaże dla ciała i umysłu i duszy

   0 komentarzy
   Każdego dnia dzieją się wokół nas cuda.

   Każdego dnia dzieją się wokół nas cuda. Problem w tym, że zazwyczaj ich nie dostrzegamy.

   Spokój. Relaks. Odprężenie. Świadomość. Otwartość. Wolność. Znaczenie tych słów jest nam doskonale znane, ale czy doświadczamy ich pełni w swoim życiu? Niekoniecznie. Co nas przed tym blokuje? Dlaczego nie potrafimy zamanifestować tych wartości w naszym codziennym życiu? Prze bodźcowanie? Gonitwa … Czytaj dalej Każdego dnia dzieją się wokół nas cuda. Problem w tym, że zazwyczaj ich nie dostrzegamy.

   0 komentarzy

   Lomi Lomi Nui, czego możesz się spodziewać na tym masażu i dlaczego w ogóle warto się na niego umówić.

   Lomi jest masażem całego ciała i w odróżnieniu od innych masaży odkrywane jest od razu całe ciało (oprócz miejsc intymnych). Charakterystyczne są długie ruchy przedramionami i dłońmi  przez całe ciało, krążenia w stawach barkowych i biodrowych oraz rozciągania nóg i … Czytaj dalej Lomi Lomi Nui, czego możesz się spodziewać na tym masażu i dlaczego w ogóle warto się na niego umówić.

   0 komentarzy
   Moc nerwu błędnego brzusznego - autonomiczny układ nerwowy i jego regulacja.

   Moc nerwu błędnego brzusznego – autonomiczny układ nerwowy i jego regulacja.

   “Najważniejsze zatem w całej edukacji jest zadbanie o to, by nasz układ nerwowy stał się naszym sojusznikiem, a nie wrogiem”. William James   Rola nerwu błędnego w naszym codziennym funkcjonowaniu jest ogromna. Słowo błędny (łac. vagus) oznacza dosłownie “wędrowca”, ponieważ … Czytaj dalej Moc nerwu błędnego brzusznego – autonomiczny układ nerwowy i jego regulacja.

   0 komentarzy
   MTVSS Body Process Chorzów

   MTVSS Body Process

   Jeśli to czytasz, to znaczy, że szukasz. Jeśli szukasz to znaczy, że zadajesz sobie mnóstwo pytań i oczekujesz odpowiedzi. Możliwe, że nie wiesz jeszcze czego szukasz. Ale skoro szukasz, to zapraszam Cię. Najpierw do lektury a potem do mnie na … Czytaj dalej MTVSS Body Process

   0 komentarzy
   Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku

   Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

   „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi,  lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”.  Platon   Dźwiękoterapia to terapia polegająca na stymulacji wibracyjno -akustycznej, inaczej masaż dźwiękiem (wibracją, rezonansem). Wpływa na ciało i umysł człowieka, za pomocą dźwięków instrumentów idiofonicznych i aerofonicznych zwanych też … Czytaj dalej Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

   0 komentarzy