fbpx
Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Mowa ciała – melodia duszy

  • Czy zdałeś sobie kiedykolwiek sprawę, że Twoje ciało mówi do Ciebie?

   Mówi Ci o Twoich potrzebach i brakach. Nieraz głośno się upomina, a im bardziej chcesz stłumić, im mniej chcesz słyszeć tym bardziej zaczyna krzyczeć.

   Jak małe dziecko, które nie zna jeszcze umiaru, nie wie że czegoś nie wolno, że nie wypada. Ze szczególną siłą manifestuje to, co chciałbyś ukryć.

   Każda choroba ma swoje korzenie i jeśli się w porę nie zorientujesz, to ciało pokaże, czym się trzeba zająć. Wcale nie chodzi tu tylko o fizyczność, bo w istocie to wierzchołek góry lodowej.

   Cała historia naszego życia, wychowanie, które otrzymaliśmy, sytuacje, które nas spotkały oraz ich odbiór kształtują to, kim teraz  jesteśmy. Nigdy wcześniej ani nigdy później nie będziemy tacy jak teraz. To co jest tu i teraz, w tym momencie rzeczywistości, to co robimy, gdzie jesteśmy, nie jest przypadkowe.

   Szukając drugiego dna odkrywamy, że to wypadkowa złożonego systemu rodzinno-społecznego, na który wpływ wywierały już poprzednie pokolenia. Szczególne znaczenie ma okres ciąży i porodu, w którym nieświadomie przejmujemy programy i traumy rodzinne, często niosąc je potem w życiu.

   Gdy zadajemy sobie pytania o to, kim jestem i co na to płynęło, widzimy, że każdy z nas jest wyjątkowy. Nie ma dwóch takich samych osób, każdy ma swoją historię.

   Poznanie tych wyjątkowych, indywidualnych cech, sytuacji, doświadczeń, kształtujących człowieka w każdym kontekście – emocjonalnym, duchowym i fizycznym to istota homeopatii.

   Homeopatia widzi człowieka jako całość – z całym bagażem rodowym, który niesie, z wszystkimi niespełnionymi oczekiwaniami, poczuciem winy, pragnieniami, marzeniami, potrzebami. I z wszystkimi objawami fizycznymi, które przejawiają zachwianie równowagi wewnętrznej. To ciało woła do Ciebie, najgłośniej jak potrafi, abyś zwrócił uwagę na coś istotniejszego.

   To zafałszowana melodia, pierwotnie czysta i miękka, teraz niemożliwa do słuchania.

   [br]

   Zobacz swoje uczucia, emocje, sytuacje.

   Wtedy poznasz przyczynę choroby, korzenie cierpienia. Stanowi to krok milowy w procesie uzdrawiania, bo cytując Arystotelesa „prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn”.

   Utrata siły życiowej, energii dzięki której toczy się życie, prowadzi do rozwoju chorób, a jej całkowity brak to śmierć. Homeopatia działając na lekach energetycznych jest w stanie tą równowagę przywrócić. Sukces w homeopatii odnosimy wtedy, gdy poznamy istotę człowieka i jego energię, bo objawy to tylko efekt uboczny aktualnego stanu.

   Dlatego w ujęciu homeopatycznym, gdy każdy człowiek tak znacznie się od siebie różni, nie ma wielkiego znaczenia diagnoza czy nazwa choroby. Ważne jest znalezienie takiego remedium, które będzie współgrać z zachwianą energią życiową przywracając równowagę.

    

   Gdy ciało krzyczy – swoim bólem, swoją chorobą, swoimi objawami, usłysz je, poczuj tą energię, tę moc, tą wibracje. Posłuchaj, co chce Ci przekazać a następnie zaufaj homeopatii, która nastroi fałszujący instrument.

  Autorem artykułu jest

  Aleksandra Dziadek

  Aleksandra Dziadek

   Rozwiń

  • Artykuły

   Wiktor Usarek Masaże

   Odżywcze masaże dla ciała i umysłu i duszy

   Każdy człowiek jest wyjątkowy i całkowicie różny od innych. Ja to rozumiem i kultywuję, dobierając terapię indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Moja praca wykracza poza ramy standardowego masażu. Bardzo cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem. Poprzez wywiad i szczerą rozmowę, … Czytaj dalej Odżywcze masaże dla ciała i umysłu i duszy

   0 komentarzy
   Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku

   Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

   „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi,  lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”.  Platon   Dźwiękoterapia to terapia polegająca na stymulacji wibracyjno -akustycznej, inaczej masaż dźwiękiem (wibracją, rezonansem). Wpływa na ciało i umysł człowieka, za pomocą dźwięków instrumentów idiofonicznych i aerofonicznych zwanych też … Czytaj dalej Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

   0 komentarzy
   Mowa ciała - melodia duszy

   Mowa ciała – melodia duszy

   Czy zdałeś sobie kiedykolwiek sprawę, że Twoje ciało mówi do Ciebie? Mówi Ci o Twoich potrzebach i brakach. Nieraz głośno się upomina, a im bardziej chcesz stłumić, im mniej chcesz słyszeć tym bardziej zaczyna krzyczeć. Jak małe dziecko, które nie … Czytaj dalej Mowa ciała – melodia duszy

   0 komentarzy
   Masaż Lomi Lomi w Chorzowie

   LomiLomi Nui

   To egzotycznie i tajemniczo brzmiąca nazwa masażu, który może zmienić Twoje życie. W internecie można znaleźć wiele informacji na jego temat, od lapidarnych i konkretnych po enigmatyczne i ezoteryczne. We wszystkich jest trochę prawdy. Jeżeli szukasz dodatkowych informacji, albo wyjaśnień … Czytaj dalej LomiLomi Nui

   0 komentarzy
   Homeopatia sposobem na blizny

   Homeopatia sposobem na blizny

   Blizny, które powstają na skórze i tkankach wewnętrznych są naturalnym elementem procesu gojenia – ochraniają obszar, który uległ uszkodzeniu i pojawiają się prawie po wszystkich urazach, z wyjątkiem tych, które są bardzo drobne. Jednak w czasie narastania tkanki bliznowatej mogą … Czytaj dalej Homeopatia sposobem na blizny

   0 komentarzy
   Zostań biohakerem

   Zostań świadomym biohackerem – stosuj te proste techniki oddechowe i zwiększ swój dobrostan na co dzień.

   Biohacking, to takie wpływanie na biologię swojego ciała, aby za pomocą dostrajania i usprawniania organizmu w konsekwencji zoptymalizować w naturalny sposób jego pracę i podkręcić możliwości dane przez naturę. Stosując techniki prawidłowego, w tym powolnego oddychania, realnie wpływasz na fizjologię … Czytaj dalej Zostań świadomym biohackerem – stosuj te proste techniki oddechowe i zwiększ swój dobrostan na co dzień.

   0 komentarzy