Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

  • „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi,  lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”.

    Platon

    

   Dźwiękoterapia to terapia polegająca na stymulacji wibracyjno -akustycznej, inaczej masaż dźwiękiem (wibracją, rezonansem). Wpływa na ciało i umysł człowieka, za pomocą dźwięków instrumentów idiofonicznych i aerofonicznych zwanych też archaicznymi/pierwotnymi.

   Ich dźwięk znany jest już od czasów starożytnych, mis i gongów używanow celach terapeutycznych już w Indiach, Tybecie, Chinach i Japonii.

   Instrumenty o których mowa mają bardzo szerokie działanie. Za pomocą fali dźwiękowej, między innymi,wpływają na układ nerwowy współczulny i przywspółczulny, których równowaga jest niezbędna do zdrowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.

   Drgania, które wydobywają się  z mis i gongów podczas sesji, posiadają szeroki zakres częstotliwości, od infradźwięków po ultradźwięki. Są odpowiednikami naturalnych częstotliwości poszczególnych części ciała takich jak mięśnie, stawy, kości, organy wewnętrzne, jaki symulacją oraz  synchronizują przepływ fal mózgowych.

   U osób zdrowych pobudzają kreatywność,podnoszą wibrację, harmonizują ciało fizyczne i energetyczne oraz zwiększają motywację.U osób chorych łagodzą ból, zmniejszają napięcia, poprawiają jakość snu oraz uspokajają myśli i emocje oraz poprawiają metabolizm.

   Misy posiadają moc energetyczną i terapeutyczną.

   W naszej kulturze wykorzystuje się je w rehabilitacji, położnictwie, w hospicjach, w pracy z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi, a także w psychoterapii, jako wsparcie dla pracy terapeutycznej.

   Masaż dźwiękiem jest formą nie tylko masażu, ale i muzykoterapii. Muzyka będąca jedną z dziedzin sztuk pięknych ma niezwykły wpływ na psychikę człowieka poprzez dźwięk, a obcowanie z nią jest częścią nie tylko kultury, ale także i nauki.

   Sesja z dźwiękiem trwa około 1 godziny. Zazwyczaj wykonuje się ją w pozycji leżącej.

   Misy układane są w różnych miejscach na ciele, obok niego lub prowadzone przez terapeutę nad ciałem. Określone częstotliwości mis, gongów, kamertonów oraz  innych instrumentów akustyczno – terapeutycznych wnikają głęboko w ciało i za pomocą rezonansurelaksującą i przywracają równowagę całemu ciału.

   Korzyści płynących z pracy z dźwiękiem nie sposób opisać w kilku zdaniach.Podczas prawidłowo doświadczonej sesji uwalniają się zgromadzone w ciele fizycznym wszystkie napięcia i blokady. Prowadzi todo wzmocnienia ciała,głębokiego rozluźnia na poziomie mięśni i stawów oraz pobudzenia organizmu do samoleczenia i oczyszczenia czyli detoksu.

   Masaż dźwiękiem umożliwia:

   • szybkie osiągnięcie stanu wyciszenia i głębokiego relaksu,
   • usunięcie bloków energetycznych w ciele,
   • pozbycie się napięć mięśniowych,
   • wspomaganie procesów samo uzdrawiania,
   • likwidację negatywnych aspektów stresu,
   • wspieranie instynktu, intuicji, inspiracji i kreatywności,
   • poszerzanie granic świadomości.

   Zapraszamy na sesje masaży dźwiękiem u Katarzyny Lech!

  Autorem artykułu jest

  Katarzyna Lech

  Katarzyna Lech

   Rozwiń

  • Artykuły

   Wiktor Usarek Masaże

   Odżywcze masaże dla ciała i umysłu i duszy

   Każdy człowiek jest wyjątkowy i całkowicie różny od innych. Ja to rozumiem i kultywuję, dobierając terapię indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Moja praca wykracza poza ramy standardowego masażu. Bardzo cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem. Poprzez wywiad i szczerą rozmowę, … Czytaj dalej Odżywcze masaże dla ciała i umysłu i duszy

   0 komentarzy
   Każdego dnia dzieją się wokół nas cuda.

   Każdego dnia dzieją się wokół nas cuda. Problem w tym, że zazwyczaj ich nie dostrzegamy.

   Spokój. Relaks. Odprężenie. Świadomość. Otwartość. Wolność. Znaczenie tych słów jest nam doskonale znane, ale czy doświadczamy ich pełni w swoim życiu? Niekoniecznie. Co nas przed tym blokuje? Dlaczego nie potrafimy zamanifestować tych wartości w naszym codziennym życiu? Prze bodźcowanie? Gonitwa … Czytaj dalej Każdego dnia dzieją się wokół nas cuda. Problem w tym, że zazwyczaj ich nie dostrzegamy.

   0 komentarzy

   Lomi Lomi Nui, czego możesz się spodziewać na tym masażu i dlaczego w ogóle warto się na niego umówić.

   Lomi jest masażem całego ciała i w odróżnieniu od innych masaży odkrywane jest od razu całe ciało (oprócz miejsc intymnych). Charakterystyczne są długie ruchy przedramionami i dłońmi  przez całe ciało, krążenia w stawach barkowych i biodrowych oraz rozciągania nóg i … Czytaj dalej Lomi Lomi Nui, czego możesz się spodziewać na tym masażu i dlaczego w ogóle warto się na niego umówić.

   0 komentarzy
   Moc nerwu błędnego brzusznego - autonomiczny układ nerwowy i jego regulacja.

   Moc nerwu błędnego brzusznego – autonomiczny układ nerwowy i jego regulacja.

   “Najważniejsze zatem w całej edukacji jest zadbanie o to, by nasz układ nerwowy stał się naszym sojusznikiem, a nie wrogiem”. William James   Rola nerwu błędnego w naszym codziennym funkcjonowaniu jest ogromna. Słowo błędny (łac. vagus) oznacza dosłownie “wędrowca”, ponieważ … Czytaj dalej Moc nerwu błędnego brzusznego – autonomiczny układ nerwowy i jego regulacja.

   0 komentarzy
   MTVSS Body Process Chorzów

   MTVSS Body Process

   Jeśli to czytasz, to znaczy, że szukasz. Jeśli szukasz to znaczy, że zadajesz sobie mnóstwo pytań i oczekujesz odpowiedzi. Możliwe, że nie wiesz jeszcze czego szukasz. Ale skoro szukasz, to zapraszam Cię. Najpierw do lektury a potem do mnie na … Czytaj dalej MTVSS Body Process

   0 komentarzy
   Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku

   Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

   „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi,  lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”.  Platon   Dźwiękoterapia to terapia polegająca na stymulacji wibracyjno -akustycznej, inaczej masaż dźwiękiem (wibracją, rezonansem). Wpływa na ciało i umysł człowieka, za pomocą dźwięków instrumentów idiofonicznych i aerofonicznych zwanych też … Czytaj dalej Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

   0 komentarzy