fbpx
Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

  • „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi,  lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”.

    Platon

    

   Dźwiękoterapia to terapia polegająca na stymulacji wibracyjno -akustycznej, inaczej masaż dźwiękiem (wibracją, rezonansem). Wpływa na ciało i umysł człowieka, za pomocą dźwięków instrumentów idiofonicznych i aerofonicznych zwanych też archaicznymi/pierwotnymi.

   Ich dźwięk znany jest już od czasów starożytnych, mis i gongów używanow celach terapeutycznych już w Indiach, Tybecie, Chinach i Japonii.

   Instrumenty o których mowa mają bardzo szerokie działanie. Za pomocą fali dźwiękowej, między innymi,wpływają na układ nerwowy współczulny i przywspółczulny, których równowaga jest niezbędna do zdrowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.

   Drgania, które wydobywają się  z mis i gongów podczas sesji, posiadają szeroki zakres częstotliwości, od infradźwięków po ultradźwięki. Są odpowiednikami naturalnych częstotliwości poszczególnych części ciała takich jak mięśnie, stawy, kości, organy wewnętrzne, jaki symulacją oraz  synchronizują przepływ fal mózgowych.

   U osób zdrowych pobudzają kreatywność,podnoszą wibrację, harmonizują ciało fizyczne i energetyczne oraz zwiększają motywację.U osób chorych łagodzą ból, zmniejszają napięcia, poprawiają jakość snu oraz uspokajają myśli i emocje oraz poprawiają metabolizm.

   Misy posiadają moc energetyczną i terapeutyczną.

   W naszej kulturze wykorzystuje się je w rehabilitacji, położnictwie, w hospicjach, w pracy z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi, a także w psychoterapii, jako wsparcie dla pracy terapeutycznej.

   Masaż dźwiękiem jest formą nie tylko masażu, ale i muzykoterapii. Muzyka będąca jedną z dziedzin sztuk pięknych ma niezwykły wpływ na psychikę człowieka poprzez dźwięk, a obcowanie z nią jest częścią nie tylko kultury, ale także i nauki.

   Sesja z dźwiękiem trwa około 1 godziny. Zazwyczaj wykonuje się ją w pozycji leżącej.

   Misy układane są w różnych miejscach na ciele, obok niego lub prowadzone przez terapeutę nad ciałem. Określone częstotliwości mis, gongów, kamertonów oraz  innych instrumentów akustyczno – terapeutycznych wnikają głęboko w ciało i za pomocą rezonansurelaksującą i przywracają równowagę całemu ciału.

   Korzyści płynących z pracy z dźwiękiem nie sposób opisać w kilku zdaniach.Podczas prawidłowo doświadczonej sesji uwalniają się zgromadzone w ciele fizycznym wszystkie napięcia i blokady. Prowadzi todo wzmocnienia ciała,głębokiego rozluźnia na poziomie mięśni i stawów oraz pobudzenia organizmu do samoleczenia i oczyszczenia czyli detoksu.

   Masaż dźwiękiem umożliwia:

   • szybkie osiągnięcie stanu wyciszenia i głębokiego relaksu,
   • usunięcie bloków energetycznych w ciele,
   • pozbycie się napięć mięśniowych,
   • wspomaganie procesów samo uzdrawiania,
   • likwidację negatywnych aspektów stresu,
   • wspieranie instynktu, intuicji, inspiracji i kreatywności,
   • poszerzanie granic świadomości.

   Zapraszamy na sesje masaży dźwiękiem u Katarzyny Lech!

  Autorem artykułu jest

  Katarzyna Lech

  Katarzyna Lech

   Rozwiń

  • Artykuły

   Wiktor Usarek Masaże

   Odżywcze masaże dla ciała i umysłu i duszy

   Każdy człowiek jest wyjątkowy i całkowicie różny od innych. Ja to rozumiem i kultywuję, dobierając terapię indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Moja praca wykracza poza ramy standardowego masażu. Bardzo cenię sobie kontakt z drugim człowiekiem. Poprzez wywiad i szczerą rozmowę, … Czytaj dalej Odżywcze masaże dla ciała i umysłu i duszy

   0 komentarzy
   Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku

   Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

   „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi,  lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”.  Platon   Dźwiękoterapia to terapia polegająca na stymulacji wibracyjno -akustycznej, inaczej masaż dźwiękiem (wibracją, rezonansem). Wpływa na ciało i umysł człowieka, za pomocą dźwięków instrumentów idiofonicznych i aerofonicznych zwanych też … Czytaj dalej Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

   0 komentarzy
   Mowa ciała - melodia duszy

   Mowa ciała – melodia duszy

   Czy zdałeś sobie kiedykolwiek sprawę, że Twoje ciało mówi do Ciebie? Mówi Ci o Twoich potrzebach i brakach. Nieraz głośno się upomina, a im bardziej chcesz stłumić, im mniej chcesz słyszeć tym bardziej zaczyna krzyczeć. Jak małe dziecko, które nie … Czytaj dalej Mowa ciała – melodia duszy

   0 komentarzy
   Masaż Lomi Lomi w Chorzowie

   LomiLomi Nui

   To egzotycznie i tajemniczo brzmiąca nazwa masażu, który może zmienić Twoje życie. W internecie można znaleźć wiele informacji na jego temat, od lapidarnych i konkretnych po enigmatyczne i ezoteryczne. We wszystkich jest trochę prawdy. Jeżeli szukasz dodatkowych informacji, albo wyjaśnień … Czytaj dalej LomiLomi Nui

   0 komentarzy
   Homeopatia sposobem na blizny

   Homeopatia sposobem na blizny

   Blizny, które powstają na skórze i tkankach wewnętrznych są naturalnym elementem procesu gojenia – ochraniają obszar, który uległ uszkodzeniu i pojawiają się prawie po wszystkich urazach, z wyjątkiem tych, które są bardzo drobne. Jednak w czasie narastania tkanki bliznowatej mogą … Czytaj dalej Homeopatia sposobem na blizny

   0 komentarzy
   Zostań biohakerem

   Zostań świadomym biohackerem – stosuj te proste techniki oddechowe i zwiększ swój dobrostan na co dzień.

   Biohacking, to takie wpływanie na biologię swojego ciała, aby za pomocą dostrajania i usprawniania organizmu w konsekwencji zoptymalizować w naturalny sposób jego pracę i podkręcić możliwości dane przez naturę. Stosując techniki prawidłowego, w tym powolnego oddychania, realnie wpływasz na fizjologię … Czytaj dalej Zostań świadomym biohackerem – stosuj te proste techniki oddechowe i zwiększ swój dobrostan na co dzień.

   0 komentarzy