fbpx
Holum terapie naturalneHolumterapie naturalne
 • Holum na Facebooku

 • Dotyk, który usuwa blokady i leczy emocje

  • Medycyną zainteresowałam się wiele lat temu, gdy pracowałam w Miejskim Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Codziennie przeglądałam setki dokumentów medycznych i historii chorób różnych osób. Zastanawiałam się dlaczego tak się dzieje, dlaczego Ci ludzie chorują niezależnie od wieku czy statusu społecznego? Czy tak po prostu musi być i trzeba to zaakceptować? Moim zdaniem nie. Sama również zaczęłam mieć kłopoty ze zdrowiem, pośpiech, stres, wiele obowiązków jakie brałam na siebie spowodowało, że rozregulowała się praca mojego ciała, umysłu i ducha. Mój organizm zaczął wysyłać sygnały i domagał się lepszego traktowania. Zrozumiałam, że idę niewłaściwą drogą, z której powinnam szybko zawrócić… Los sprawił, że trafiłam do lekarza medycyny chińskiej. Tak zaczęła się moja przygoda z medycyną chińską.

   Powszechnie wiadomo, że życie każdego człowieka rozgrywa się na trzech poziomach: ciała, umysłu i ducha.

   Diagnoza i leczenie powinny więc odnosić się do nich wszystkich. Taka właśnie jest refleksologia, która traktuje człowieka holistycznie. Jest skuteczna i naturalna. Pobudza drzemiące w ciele każdego człowieka mechanizmy samoregeneracji. Nie ma bólu w ciele człowieka, który wcześniej nie zostałby zasygnalizowany na stopach i nie ma bólu w stopach, jaki nie odpowiedziałby zaburzeniom w pracy ciała. Szczególnie stopy są wykorzystane w refleksologii, ponieważ dają znać o naszych dolegliwościach już 2-3 lata wcześniej, zanim staną się one dostrzegalne w naszym organizmie w postaci choroby. Jakież bywa zdziwienie moich pacjentów, gdy podczas oglądana stóp trafnie diagnozuję zakłócenia w pracy ciała, a nawet trwające od dłuższego czasu choroby. Oczy mogą być zwierciadłem duszy…..ale jeżeli naprawdę chcesz poznać osobę, spójrz na jej stopy 🙂 Stopy opowiedzą wszystko!

   Refleksologia - masaż stóp

    

   Refleksologia – leczniczy masaż stóp

   Refleksoterapia wywodzi się z medycyny chińskiej, w Europie jest praktykowana od XVI wieku.

   Polega na uciskaniu określonych punktów i obszarów ciała, zwanych receptorami, odpowiadającym poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała. Stymulacja tych punktów uaktywnia proces samoleczenia organizmu, ponieważ powoduje m.in. głęboką relaksację, która mobilizuje wszystkie narządy do efektywniejszej pracy.

   Odpowiednio dozowana i kontrolowana, sprawdza się zarówno jako metoda samodzielna jak i wspomagająca leczenie konwencjonalne.

   Dla kogo: praktycznie dla każdego i we wszystkich stanach chorobowych osób dorosłych i dzieci, przy złym samopoczuciu psychicznym i fizycznym, nadmiernym stresie, zmęczeniu i braku energii, w profilaktyce zdrowia.

   Przeciwwskazania: zabiegu nie należy wykonywać w przypadku zakrzepicy żył, ciąży wysokiego ryzyka oraz I trymestru ciąży, przy rozległych zmianach i ranach na stopach, po operacjach (ok. 2 miesiące), przed i po operacjach transplantacji narządów (refleksoterapia wzmacnia odporność, natomiast operacja przeszczepu wymaga jej obniżenia), przy zdiagnozowanej kamicy pęcherzyka żółciowego i nerek, w chorobach układu limfatycznego (chłoniak), infekcji z wysoką gorączką, w chorobach psychicznych z objawami wysokiej pobudliwości.

   Poprzez przywracanie ciała do stanu równowagi terapia refleksologiczna może zwalczyć wiele chorób. Wrażliwe receptory i meridiany wskazują na to, w których częściach ciała występują blokady. W czasie masażu w różnym stopniu można odczuwać ból poszczególnych receptorów, który często jest określany mianem „dobrego bólu”. Mogą się też pojawić takie odczucia w ciele jak np. ukłucia w poszczególnych narządach, dreszcze, odczucie ciepła lub zimna.

   W trakcie serii zabiegowej mogą pojawić się symptomy detoksykacji wynikające z procesu samoregulacji organizmu. Bardzo ważne, aby przyjąć to jako naturalny, pozytywny proces w organizmie służący powrotowi do zdrowia i ostatecznej poprawie. Proces zdrowienia może też przejawiać się niezauważalnie, czasem objawy po prostu znikają i często zapominamy o tym, jak źle czuliśmy się wcześniej.

   Z uwagi na to, że każdy z nas jest inny wykonanie masażu dostosowane jest do potrzeb i możliwości klienta. Doświadczenia w czasie zabiegu i po nim również będą zindywidualizowane.

   Długoletnia praktyka refleksologii jest potwierdzeniem istnienia spontanicznego uzdrawiania. Sama zastanawiam się jak to się dzieje? Czyżby działała magia wiary? Moim zdaniem nie, bo w refleksologię nie trzeba wierzyć. Należy jedynie poddać się regularnym zabiegom, a przywrócony do równowagi organizm udowodni, że sam poradzi sobie z problemami.

   Refleksologia - leczniczy masaż stóp

   Punkty refleskologiczne na stopach

   Refleksolog nie leczy to organizm leczy się sam!

   Sam zabieg refleksoterapii nie nauczy nas właściwego stylu życia, dlatego w trakcie zabiegów uświadamiam pacjentom jak ważna jest codzienna profilaktyka. W pierwszej kolejności –  dieta. Zwracajmy uwagę na to co jemy, kiedy i w jaki sposób. W trakcie rozmów wskazuję na to jak ważny dla zdrowia jest ruch, który powinniśmy traktować jako przyjemność, a nie jako kolejne zadanie w grafiku. Nie zapominajmy o prawidłowym oddechu, dzięki któremu dotlenimy i odżywiamy wszystkie komórki naszego ciała. Kolejnym aspektem jest właściwy odpoczynek i sen. I na koniec nasza emocjonalność – starajmy się utrzymywać nasze emocje w równowadze. Tradycyjna Medycyna Chińska wiele uwagi poświęca emocjom i nie zaleca ich tłumienia. Na drodze do naszego zdrowia bardzo istotne jest rozpoznawanie na bieżąco i nazywanie swoich uczuć i emocji. Każda emocja jest nam potrzebna i służy naszej harmonii, wiec uczmy się ich przyjmowania i uwalniania. Zastanówmy się czy żyjemy świadomie, miejmy szacunek do samych siebie. Wielu chorób jesteśmy w stanie uniknąć, gdy nauczymy się słuchać naszego organizmu. Organizm daje nam sygnały, jednak to od nas zależy, czy go posłuchamy.

  Autorem artykułu jest

  Irena Dudek

  Irena Dudek

   Rozwiń

  • Artykuły

   Homeopatia sposobem na blizny

   Homeopatia sposobem na blizny

   Blizny, które powstają na skórze i tkankach wewnętrznych są naturalnym elementem procesu gojenia – ochraniają obszar, który uległ uszkodzeniu i pojawiają się prawie po wszystkich urazach, z wyjątkiem tych, które są bardzo drobne. Jednak w czasie narastania tkanki bliznowatej mogą … Czytaj dalej Homeopatia sposobem na blizny

   0 komentarzy
   Masaż Lomi Lomi w Chorzowie

   LomiLomi Nui

   To egzotycznie i tajemniczo brzmiąca nazwa masażu, który może zmienić Twoje życie. W internecie można znaleźć wiele informacji na jego temat, od lapidarnych i konkretnych po enigmatyczne i ezoteryczne. We wszystkich jest trochę prawdy. Jeżeli szukasz dodatkowych informacji, albo wyjaśnień … Czytaj dalej LomiLomi Nui

   0 komentarzy
   Mowa ciała - melodia duszy

   Mowa ciała – melodia duszy

   Czy zdałeś sobie kiedykolwiek sprawę, że Twoje ciało mówi do Ciebie? Mówi Ci o Twoich potrzebach i brakach. Nieraz głośno się upomina, a im bardziej chcesz stłumić, im mniej chcesz słyszeć tym bardziej zaczyna krzyczeć. Jak małe dziecko, które nie … Czytaj dalej Mowa ciała – melodia duszy

   0 komentarzy
   Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku

   Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

   „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi,  lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”.  Platon   Dźwiękoterapia to terapia polegająca na stymulacji wibracyjno -akustycznej, inaczej masaż dźwiękiem (wibracją, rezonansem). Wpływa na ciało i umysł człowieka, za pomocą dźwięków instrumentów idiofonicznych i aerofonicznych zwanych też … Czytaj dalej Masaż ciała z wykorzystaniem dźwięku mis, gongów i kamertonów

   0 komentarzy
   Aromaterapia - zdrowie zamknięte w esencji z rośliny

   Aromaterapia jako wsparcie dla ciała i duszy

   Zmysł węchu wykorzystujemy intuicyjnie. Zapach potrafi poprawić lub popsuć samopoczucie i nie jest to odczucie czy wymysł marketingowców, a tak działa nasz organizm, w mózgu znajduje się obszar nazywany węchomózgowiem, które powiązane jest ze zmysłem powonienia. Zapach ma realny wpływ … Czytaj dalej Aromaterapia jako wsparcie dla ciała i duszy

   0 komentarzy
   Zostań biohakerem

   Zostań świadomym biohackerem – stosuj te proste techniki oddechowe i zwiększ swój dobrostan na co dzień.

   Biohacking, to takie wpływanie na biologię swojego ciała, aby za pomocą dostrajania i usprawniania organizmu w konsekwencji zoptymalizować w naturalny sposób jego pracę i podkręcić możliwości dane przez naturę. Stosując techniki prawidłowego, w tym powolnego oddychania, realnie wpływasz na fizjologię … Czytaj dalej Zostań świadomym biohackerem – stosuj te proste techniki oddechowe i zwiększ swój dobrostan na co dzień.

   0 komentarzy