Kobido to tradycyjny japoński masaż twarzy o właściwościach silnie odmładzających. Rytuał ten nazywany „starożytną drogą do piękna” jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają alternatywy lub uzupełnienia zabiegów medycyny estetycznej. Rytuał prowadzony techniką rozluźnienia głębokich mięśni twarzy i ujędrniania skóry działa prozdrowotnie, pozwala na bezinwazyjny lifting twarzy oraz na skuteczną walkę ze stresem.
Jest niezwykle relaksujący i odprężający. Bazuje na metodach tradycyjnej medycyny chińskiej, określonych słowem 'anma”, oznaczającym dosłownie naciskanie i pocieranie, i jest najbardziej zaawansowaną formą masażu twarzy.
Czym charakteryzuje się masaż kobido?
W przeciwieństwie do większości masaży działających tylko na powierzchni twarzy kobido, poprzez swoją złożoność i intensywność technik działa na głębszych warstwach naszej skóry i mięśni. To wieloetapowy masaż twarzy, szyi i dekoltu.
W pierwszej kolejności masowane są tkanki głębokie – powięzi i mięśnie, które podtrzymują skórę – w wyniku masażu zmniejsza się napięcie, a zmarszczki ulegają wygładzeniu.
Drugi etap, to stan głębokiego relaksu, odprężenia, co usprawnia przepływ w naczyniach, poprawia mikrokrążenie i koloryt skóry.
Następny etap to drenaż usuwający obrzęki i opuchliznę.
Kluczową częścią masażu Kobido jest część liftingująca– najbardziej intensywny etap, który unosi owal twarzy i poprawia strukturę skóry, dając spektakularny efekt odmłodzenia.
Zakończeniem masażu jest uciskanie punktów akupunkturowych na twarzy, które przywraca równowagę w skórze, mięśniach i powiązanym ciele.
Zalety masażu kobido
Korzyści wizualne
dotleniona i odżywiona skóra,
zmniejszenie zmarszczek mimicznych,
podkreślenie owalu twarzy i zmniejszenie widoczności bruzd nosowo-wargowych,
pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny,
przywrócenie naturalnego blasku i napięcia skóry,
stymulacja metabolizmu komórkowego, który przyczynia się do przyspieszonej regeneracji skóry,
zapobieganie i zmniejszanie efektów starzenia się skóry.
Korzyści zdrowotne
zmniejszenie uczucia stresu,
zapewnienie relaksu i odprężenia,
łagodzenie bólów głowy,
zmniejszenie efektów bruksizmu,
regulacja bilansu energetycznego całego ciała,
poprawa wzroku,
zmniejszenie problemów układu pokarmowego.
Przeciwskazania
stany zapalne skóry,
przerwanie ciągłości naskórka,
trądzik pospolity w fazie ropnej,
trądzik różowaty w fazie zaostrzenia,
ostre stany zapalne organizmu (gorączka),
ekstrakcje zęba, stany ropne około zębowe,
nowotwór,
ciąża zagrożona,
zakrzepica żył głębokich,
zabiegi medycyny estetycznej (kwas hialuronowy i inne wypełniacze do trzech miesięcy, botoks do trzech miesięcy, nici liftingujące do sześciu miesięcy).